W sobotę 28 września w Chorzowie poznamy Mistrza Europy na żużlu. Wszystko jest jeszcze możliwe, o tytule nadal marzy kilku zawodników. Zanosi się więc na ściganie na najwyższym poziomie. Dla czytelników InfoKatowice.pl mamy pięć podwójnych wejściówek na to wydarzenie.

28 września w Chorzowie odbędzie się finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu – TAURON Speedway Euro Championship. Sportowcy wrócą po roku na obiekt wręcz stworzony dla czarnego sportu. Mamy nadzieję na wielkie emocje, które rozpalą śląską publiczność. Zapowiada się, że na chorzowskim obiekcie zjawi się kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Rok temu Mistrzem Europy, po wieńczących cykl zawodach na Stadionie Śląskim, został Duńczyk Leon Madsen. W tym roku gospodarzami trzech pierwszych odsłon TAURON Speedway Euro Championship były Güstrow, Toruń i Vojens. 10 sierpnia w Vojens prym wiedli Duńczycy. Wygrał Mikkel Michelsen, trzecie miejsce zajął Nicki Pedersen. Rozdzielił ich zdobywca drugiego miejsca – nasz zawodnik Kacper Woryna.

Reklama

Po trzech odsłonach na czele klasyfikacji znajduje się Rosjanin Grigorij Łaguta z 34 punktami. Tuż za nim znajdują się Duńczycy – Nicki Pedersen (33 punkty) i Mikkel Michelsen (29 punktów). Miejsca czwarte i piąte zajmują Polacy Bartosz Smektała (29 punktów) i Kacper Woryna (29 punktów). Wszystko wskazuje na to, ze właśnie w tym doborowym gronie rozstrzygnie się rywalizacja o tytuł i miejsca na podium.

Zeszłoroczny sukces organizacyjny finału TAURON Speedway Euro Championship sprawił, że żużel w Chorzowie zyskał aprobatę wśród zawodników, działaczy oraz kibiców. Naturalnym posunięciem była więc decyzja o ponownym rozegraniu finałowej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy na stadionie, który może pomieścić niemal 50 tys. widzów.

Dla czytelników InfoKatowice.pl zorganizowaliśmy konkurs, w którym można wygrać pięć podwójnych wejściówek na to wydarzenie. Konkurs przeznaczony jest dla osób, które lubią nasz profil na Facebooku lub śledzą nas na Twitterze. Trwa od dziś 22.09.2019 (niedziela) do 23.09.2019 (poniedziałek) do godziny 16:00.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto w komentarzu na naszym facebookowym profilu Infokatowice.pl, odpowie na pytanie „Dlaczego chcę się wybrać na sobotnie zawody?”.

Zwycięzców ogłosimy w poniedziałek po południu na naszym fanpage’u.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.