Akademia Przedsiębiorczości - lekcja inauguracyjna / fot. mat. pras.
Reklama

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Katowicach zainaugurowano projekt „Akademia Przedsiębiorczości” – młodzi ludzie w sposób przystępny dla nich zyskują wiedzę z zakresu finansów i przedsiębiorczości, a także podstawowych pojęć z zakresu ekonomii i biznesu.  

Świat finansów bywa zawiły dla dorosłych, a dla młodzieży jest często niezrozumiały, niewiedza natomiast może w przyszłości kosztować wiele stresu i nieprzyjemności. Dlatego właśnie kluczowa jest edukacja i wskazanie, jakie wyzwania czekają na osoby młode, które niedługo zaczną podejmować niezależne decyzje finansowe. Podczas lekcji poruszone zostały tematy nie tylko różnice między kontami, ale także to jaki wpływ mogą mieć media społecznościowe na życie dorosłej osoby oraz jak należy korzystać z dostępnych rozwiązań i zarządzać pieniędzmi. Planem Funduszu Górnośląskiego SA oraz PKO Banku Polskiego jest przeszkolenie ponad 1000 młodych osób podczas 20 spotkań, które odbędą się do końca 2019 roku.

Reklama

Lekcje budujące przyszłość

Pierwsza lekcja odbyła się w Katowicach w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Aby była ona inna od wszystkich skupiono się nie tylko na części merytorycznej przekazanej w atrakcyjny, dla tegorocznych maturzystów formie, ale także na przeniesieniu ich do ciekawszego świata za pomocą multimediów, a także podświetlanych siedzeń i dodatków. Dzięki temu zainteresowanie wzbudzone na początku aspektem wizualnym przeniosło się na wartość merytoryczną spotkania. Wszystkie lekcje zwieńczone są konkursem na biznes plan, w którym trzech zwycięzców otrzyma możliwość odbycia płatnego stażu w Funduszu Górnośląskim SA, a także nagrody rzeczowe.

Świadoma młodzież to świadome społeczeństwo

Wprowadzenie licealistów w meandry przedsiębiorczości pozwala nam budować świadome społeczeństwo młodych, zdolnych do podejmowania samodzielnych decyzji ludzi. To właśnie edukacja na poziomie liceum jest kluczem do budowania świadomości oraz pewności siebie obecnej młodzieży na dalszych etapach życia.

– Wiedza zdobywana podczas ciekawych, interaktywnych, a zarazem merytorycznych spotkań z trenerami, pomoże młodzieży w podejmowaniu świadomych decyzji na początku ich samodzielnej drogi. Podczas wydarzeń związanych z Akademią Przedsiębiorczości dowiedzą się m.in. czym różni się umowa o pracę od pozostałych form zatrudnienia, gdzie wpływają pierwsze zarobione środku i ile wynoszą, czym jest lichwa i jak jej uniknąć. Poruszymy ważną także ważną tematykę PIT dla młodych, dokonywania świadomych wyborów konsumenckich, zarządzania swoimi finansami i oszczędnościami oraz wiele innych aspektów, które ułatwią późniejsze poruszanie się po zawiłościach związanych z bankowością – mówi Krystian Stępień, prezes Funduszu Górnośląskiego SA.

Akademia Przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości to projekt edukacyjny Funduszu Górnośląskiego SA i PKO Banku Polskiego. Jego celem, poprzez 20. lekcji dla młodzieży z ostatnich klas szkół średnich w województwie śląskim, jest przekazanie wiedzy z zakresu finansów i przedsiębiorczości oraz podstawowych pojęć z zakresu ekonomii i biznesu. Organizatorem Akademii Przedsiębiorczości jest Fundusz Górnośląski SA, a partnerem wydarzeń PKO Bank Polski. Projekt odbywa się pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Marszałka Województwa Śląskiego.

Więcej informacji na temat Akademii Przedsiębiorczości i Funduszu Górnośląskiego znaleźć można na www.fgsa.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.