Samochód policyjny / fot. InfoKatowice.pl

Dąbrówka Mała: Mężczyzna uciekł w pokrzywy przed policjantami. Nie pomogło, bo i tak został zatrzymany, a miał powód żeby brać nogi za pas, bo szukali go mundurowi.

O tym, że poszukiwany mężczyzna może ukrywać się w jednej z kamienic na terenie Dąbrówki Małej, katowiccy policjanci dowiedzieli się „swoimi kanałami”. Jak się okazało, informacja była prawdziwa, szybko mundurowi napotkali na poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyznę. Ten na ich widok od razu zaczął uciekać.

– Mężczyzna pobiegł w kierunku nieużytków porośniętych wysokimi krzakami i pokrzywami myśląc, że to ułatwi mu ucieczkę. Już kilka chwil później mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Jak się okazało ma do „odsiedzenia” wyrok prawie 80 dni – informuje Maciej Bajerski z katowickiej policji.

Reklama

Zgodnie z wyrokiem poszukiwany dopuścił się przestępstwa z art 224 § 2 Kodeksu karnego:

kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Sprawca został już osadzony w zakładzie penitencjarnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.