Legionovia po siedmiu porażkach z rzędu była blisko przełamania złej passy na Bukowej. W końcówce katowiczanie strzelili jednak dwie bramki i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwsza część spotkania w wykonaniu GieKSy była tragiczna. Katowiczanie częściej byli przy piłce, ale mieli spore problemy z przedostaniem się na połowę rywala, nie mówiąc już o zagrożeniu jego bramce. Stąd przez całe 45 minut jedynie raz kibicom mocniej zabiły serca, kiedy sędzia podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym gości. Został on jednak fatalnie wykonany i obrońcy nie mieli żadnych problemów z wybiciem futbolówki.

Znacznie lepiej na boisku prezentowała się Legionovia, która już od trzeciej minuty powinna prowadzić. Fatalnie w polu karnym zachował się Rogala, na szczęście jednak Małek z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. Kolejną świetną okazję przyjezdni mieli w 40 min. Tym razem zmierzającą do siatki futbolówkę w ostatniej chwili wybił Woźniak. Na przerwę piłkarze schodzili więc przy bezbramkowym remisie, z którego paradoksalnie na pewno bardziej zadowoleni mogli być gospodarze.

Druga połowa zaczęła się dla Trójkolorowych wyśmienicie, bo już w pierwszej minucie piłkę do siatki wpakował Jędrych. Chwilę później mogło być już 2:0, ale minimalnie chybił Kiebzak. W 56 minucie, zamiast wyższego prowadzenia, był już jednak remis. Po rzucie karnym sprowokowanym przez Mrozka gola dla przyjezdnych zdobył Koziara. Od tego czasu katowiczanie starali się po raz kolejny wyjść na prowadzenie, ale pomimo kilku dobrych sytuacji długo nie potrafili pokonać Błesznowskiego. Sztuka ta udała się w końcu w 87 min. Woźniakowi, który pięknym strzałem głową wprowadził w euforię katowicką publiczność. W doliczonym czasie gry kolejne trafienie dołożył Gałecki i tym samym GieKSa, po męczarniach pokonała autsajdera z Legionowa 3:1.

GKS Katowice – Legionovia Legionowo 3:1 (0:0)

Bramki: Jędrych, Woźniak, Gałecki – Koziara

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Jędrych, Janiszewski (56. Dejmek), Rogala – Kiebzak (87. Tabiś), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (90+1 Grychtolik), Woźniak – Rogalski (75. Rumin).

Legionovia Legionowo: Błesznowski – Zembrowski, Straus, Zaklika, Więdłocha, Podliński, Koziara (84. Waleńcik), Małek (82. Będzieszak), Janković (74. Wawrzynowicz), Gołaszewski, Choroś.