Zatrzymany / fot. Policja

Katowicka policja zatrzymała seryjnego włamywacza. Młodemu mężczyźnie grozi nawet 15 lat więzienia – kradzież to był jego sposób na życie. W sprawie zarzuty usłyszały jeszcze trzy osoby. Wyrządzone straty policja oszacowała na ponad pół miliona złotych.

23-latkowi policja zarzuca włamania do domów jednorodzinnych i mieszkań. Jest podejrzany o 44 włamania, 27 przypadków kradzieży i ukrywania dokumentów.

Reklama

– W trakcie włamań mężczyzna głównie kradł gotówkę, biżuterię i minie, które można było sprzedać – tłumaczy Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.  – W okresie od marca 2018 roku do sierpnia 2018 roku podejrzany włamywał się do budynków i lokali mieszkalnych na terenie Katowic, Olkusza, Oświęcimia, Brzeszcz, Zabrza, Rudy Śląskiej, Gliwic, Mikołowa i Łazisk Górnych. W sprawie zatrzymano również 3 innych mężczyzn. Dwóch z nich, w wieku 33 i 22 lat, odpowie za włamania, natomiast 47-latek usłyszał 5 zarzutów paserstwa – dodaje.

Straty oszacowano na łączną kwotę prawie 530 tys. złotych.

23-latek został tymczasowo aresztowany na wniosek prokuratury. Drugi z podejrzanych jest pod policyjnym dozorem, zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe.

Sprawę już skierowano do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód. – Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia, która dla głównego podejrzanego może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydyw – informuje policja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.