Koncert w Strefie Kultury / fot. Kinga Wojtala
Reklama

Więcej autobusów i tramwajów na urodziny Katowic – poinformował Zarząd Transportu Metropolitalnego. W dniu 14 września w związku z koncertem w Strefie Kultury komunikacja miejska będzie jeździła znacznie częściej.

Poniżej planowane zmiany w komunikacji miejskiej oraz harmonogram koncertów:

Reklama
 • linie tramwajowe nr: 0620 i 43 – zwiększenie częstotliwości kursowania (linie nr: 0, 6) oraz pojemności taboru (linie nr: 20 i 43);
 • linie autobusowe nr: 12, 76, 77, 297, 808, 814, 820, 840, 930 oraz kursy nocne linii nr: 76N, 77N, 297N, 657N, 830N, 840N według poniższego zestawienia:
  • linia nr 12: od ok. godziny 16:00 do godziny 24:00 kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością co 10 minut, wraz ze zmianą trasy przejazdu, która uwzględniać będzie obsługę przystanku Katowice Strefa Kultury NOSPR (rejon Strefy Kultury). Autobusy tej linii po obsłudze przystanku Katowice Mariacka dokonywać będą przejazdu ulicami: Francuską, Warszawską, Dudy-Gracza, al. Roździeńskiego, przejadą przez rondo gen. Ziętka, al. Korfantego do włączenia się na swoją rozkładową trasę przejazdu;
  • linie nr 808 i 814: dodatkowe kursy po zakończonym koncercie, zapewniające odwóz do miast: Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza;
  • linia nr 820: dodatkowy kurs o godzinie 23:55 w kierunku Chorzowa, Bytomia i Tarnowskich Gór;
  • linia nr 920: dodatkowy kurs o godzinie 22:32 i 23:32 w kierunku Giszowca;
  • linia nr 930: dodatkowy kurs o godzinie 23:32 w kierunku Janowa i Nikiszowca.

Kursy linii autobusowych nr: 76, 76N7777N297297N657N657N840840N830N od ok. godziny 22:00 realizowane będą taborem o zwiększonej pojemności (autobusy przegubowe).

 Harmonogram koncertów:

14 września

Koncert Abradab i przyjaciele: Miasto jest nasze

Strefa Kultury w Katowicach, od godz. 15

wstęp wolny

Urodzinowy, plenerowy koncert, na którym Abradab poprowadzi swoich przyjaciół w nowych interpretacjach przebojów katowickich i śląskich muzyków.

Na jednej scenie spotkają się:

Kuba Badach

Czesław Mozil

DJ Eprom z projektem Sztigar Bonko

Jan Gałach

Maciej Lipina

Miuosh

Pokahontaz

Muzycy zespołu Coma

Wcześniej na scenie zaprezentują się młode katowickie zespoły, uczestnicy projektu Dzielnica Brzmi Dobrze, a po nich gość z Saint-Etienne, francuskiego miasta partnerskiego Katowic, DJ DRK.

godz. 22.00

Dubioza Kolektiv [BiH]

Fabryka Porcelany

Jeden z najpopularniejszych zespołów z Bałkanów po raz pierwszy w Katowicach! Polacy pokochali ich w 2012 roku po koncercie na Przystanku Woodstock. Do Kostrzyna przyjechali ponownie rok temu dając kolejny niezapomniany koncert. Przyniósł im nagrodę publiczności Pol’and’Rock – Złotego Bączka. W plebiscycie wzięło udział aż 60 tys. osób!

Kapela powstała 16 lat temu w Bośni i Hercegowinie. Założyli ją charyzmatyczni muzycy:  Brano Jakubović, Vedran Mujagić, Almir Hasanbegović i Adis Zvekić. Dubioza Kolektiv od początku poruszała sprawy trudne, kontrowersyjne, igrając z tzw. „polityczną poprawnością”. W warstwie brzmieniowej ich muzyka to szaleńczy bałkański folk doprawiony sporą dawką reggae, punk-rocka, hip-hopu, ska, funku i elektroniki.

Bilety dostępne na: ticketmaster.pl kupbilecik.pl oraz ticketportal.pl (bilety można zakupić również w punkcie sprzedaży Ticetportalu znajdującym się w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów przy placu Sejmu Śląskiego 2)

15 września

godz. 18.00

Vołosi & Féliks Lajkó [HU]

Sala koncertowa Miasta Ogrodów

Wirtuoz skrzypiec Félix Lajkó, przez krytyków porównywany do Paganiniego (Simon Brughton dla „Songlines Magzine”), po raz pierwszy wystąpił z kapelą Volosi podczas koncertu „Muzyka z Karpat 1” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE w listopadzie 2018 roku. Ten ceniony węgierski skrzypek pochodzi z Wojwodiny – wielokulturowego i wieloetnicznego miasta obecnie w granicach Serbii. To tam bije źródło jego niepowtarzalnego stylu. Twórczość Lajkó cechuje swoboda improwizacji. Artysta bez skrępowania sięga i przekracza różnorodne konwencje stylistyczne; tradycyjną formę muzyki symfonicznej łączy nie tylko z żywiołem i „nieokrzesaniem” muzyki folkowej ale i z brzmieniami z pogranicza jazzu i punk rocka.

Koncert dedykowany katowickim Seniorom (bezpłatne zaproszenia będą dystrybuowane poprzez organizacje skupiające Seniorów).

Pula biletów dla pozostałych gości do kupienia w cenie 30 zł na ticketportal.pl (bilety można zakupić również w punkcie sprzedaży znajdującym się w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów przy placu Sejmu Śląskiego 2).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.