Elektryczny trójkołowy pojazd / fot. UM Katowice / Twitter

Katowice wykupiły promocję na pielgrzymce. Elektryczny pojazd trafi do Papieża. Kilka dni temu z Katowic do Watykanu wyjechała elektromobilna pielgrzymka. Miasto oficjalnie zapłaciło za świadczenia promocyjne w trakcie wydarzenia – 40 tys. zł. To z tych pieniędzy zakupiono trójkołowy pojazd elektryczny, który trafi do Watykanu – widnieje na nim logo Katowic.

1. Emobilna pielgrzymka Europejskim Szlakiem Sanktuariów potrwa w sumie niecałe 2 tygodnie. Pojazdy elektryczne, którymi jedzie 14 osób pokonują dystans około 300-350 km między ładowaniami.

Marcin Krupa ma dołączyć do uczestników pielgrzymki na wspólnym spotkaniu z Papieżem w Watykanie. Według prezydenta Katowic pielgrzymka jest elementem „bardzo promocyjnym”. – Po całej Europie partnerzy tego projektu pojadą w kierunku Rzymu – mówił prezydent Katowic.

Reklama

18 września pielgrzymka dotrze do Rzymu.

Wydane pieniądze na pielgrzymkę zwróciły uwagę radnego Dawida Durała niezrzeszony radny, który zastanawia się czy wydatek jest zasadny. Napisał w tej sprawie do prezydenta Katowic.

– Na jakiej podstawie robimy prezent za 40 000 zł, jeżeli w danym roku budżetowym brakuje pieniędzy np. na odmalowanie pasów, czy też uprzątniecie podwórka ze śmieci na Szopienicach? – pyta radny Dawid Durał. Poprosił również o udostępnienie umowy na promocję oraz zapytał czy „katowickie instytucje kościelne partycypują w kosztach tej inicjatywy”.

Odpowiedzi radny jeszcze nie otrzymał, trójkołowy pojazd ma użytkować „Gwardia Szwajcarska”.

4 KOMENTARZE

  1. Ten pojazd jedzie z prędkością 40 km i max 100 km na jednym ładowaniu. Pojazd kosztuje 20 tysięcy. Na co zostało wydane drugie tyle? 20 tys kosztuje jego przewiezienie do Watykanu?

  2. Co za kolejny podnozek kosciola ten krupa. Jak nie odda dzialki tym pedofilom za 2% wartosci, to znowu cos wymysli, zeby sie zabawic za cudze. I ktos powie, ze przeciez go wybrali. Czy mogli przypuszczac, ze tak sie bedzie zachowywal ? Niech mu ziemia lekka bedzie…Bez wstydu, bez honoru, ale plackiem przed oltarzem. Takich ludzi pelne jest pieklo, wlasnie takich darmozjadow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.