Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stanisława Ligonia / fot. Facebook / SP 33

Do prezydenta Katowic trafiła interpelacja jednego z radnych miejskich, dotycząca wyznaczenia stref Kiss&Ride (K+R) w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia na osiedlu Wincentego Witosa. Propozycję poparła dyrekcja szkoły zarząd rady dzielnicy oraz spółdzielnia mieszkaniowa.

Interpelację w tej sprawie 6 września br. skierował do prezydenta Katowic radny miejski Krzysztof Kraus. Chodzi o wyznaczenie stref Kiss&Ride (K+R) w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia. W ostatnim czasie takie strefy powstają na terenie całej Polski, m.in. w sąsiednim Chorzowie w okolicach Rynku. Strefy Kiss&Ride (K+R) dopuszczają zatrzymanie się w wyznaczonym miejscu i postój do 2-3 minut, np. w celu bezpiecznego odwiezienia dzieci do szkoły.

– W związku ze zmianami organizacji ruchu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia przy ul. Witosa 23 na Osiedlu Witosa, wprowadzanymi dla zwiększenia bezpieczeństwa w szkole i jej sąsiedztwie, ograniczeniu musi ulec możliwość wykorzystywania przez rodziców parkingu położonego bezpośrednio przy placówce.  Mając na uwadze powyższe, po konsultacjach z Zarządem Jednostki Pomocniczej nr 8 Osiedle Witosa oraz Zarządem SM „Załęska Hałda”, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia rozpoczyna starania o stworzenie stref Kiss&Ride w rejonie szkoły – napisał w swojej interpelacji radny Krzysztof Kraus.

Reklama

Zaproponowano następujące lokalizacje:

– strefa K+R w ciągu ul. Witosa – przy północnej krawędzi drogi przed zjazdem w drogę zarządzaną przez szkołę wraz z budową zatoki dla 3 miejsc K+R;

– strefa K+R w rejonie węzła ciepłowniczego przy trakcie pieszym przy Skwerze im. Karlika z Kocyndra dla 2 miejsc K+R;

– strefa K+R wzdłuż ul. Witosa – po wschodniej krawędzi drogi za przejściem dla pieszych w sąsiedztwie Ronda Józefa Olejniczaka.

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.