foto: InfoKatowice.pl

W najbliższy piątek na placu przed Galerią Katowicką zostanie odsłonięty dawny zegar dworcowy, symbol wielu emocji i spotkaniowych wzruszeń. Wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje – projekcja filmu o historii miasta, koncert Sebastiana Riedla, a także oficjalna prezentacja rozpoczynających nowy sezon hokeistów GieKSy.

Nadchodzą 154 urodziny Katowic. Z tej okazji Galeria Katowicka, w ramach urodzinowej niespodzianki dla mieszkańców, przygotowała niezwykłe wydarzenie, nierozerwalnie związane z miastem i jego historią. „Kultowy Zegar Powraca” to inicjatywa, która przywraca miastu to, co istotne dla wszystkich mieszkańców, uczestników śląskiej codzienności, przypomina o ważnych i kluczowych momentach w życiu Katowic.

Odrestaurowany zegar, niegdyś ozdoba wejścia do dawnego dworca PKP, po odrestaurowaniu, pojawi się na nowoczesnej fasadzie Galerii Katowickiej, łącząc spójną klamrą historię ze współczesnością. Uroczystości towarzyszyć będzie projekcja filmu obrazującego historię stolicy województwa śląskiego – obraz przygotowano we współpracy z Muzeum Historii Katowic. Na zakończenie, dla uczczenia 25 rocznicy śmierci lidera zespołu Dżem, odbędzie się koncert Sebastiana Riedla z towarzyszącym mu zespołem Cree oraz kwartetem smyczkowym.

Reklama

Wydarzenie „Kultowy Zegar Powraca” rozpocznie się w piątek, 13 września, o godzinie 18:00 na placu przed Galerią, warto jednak wybrać się na pod dworzec wcześniej, bo organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję tego wyjątkowego piątku. Będzie nią prezentacja hokejowej drużyny GKS-u Katowice przed startem nowego sezonu. Spotkanie z brązowymi medalistami mistrzostw Polski oraz Pucharu Kontynentalnego rozpocznie się na placu przed Galerią o godz. 17:15.

Latem w hokejowej sekcji GKS-u doszło do ważnych zmian. Nowym dyrektorem sportowym został były znakomity reprezentant Polski Wojciech Tkacz. Funkcję trenera zespołu objął doświadczony fiński szkoleniowiec Risto Dufva. W składzie pojawiło się też wielu nowych zawodników, w tym siedmiu rodaków nowego szkoleniowca, a także kilku reprezentantów Polski. Piątkowa prezentacja będzie więc świetną okazją, żeby poznać zawodników i sztab trenerski, który już w niedzielę rozpocznie rozgrywki ligowe derbowym spotkaniem na własnym lodowisku z Naprzodem Janów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.