Ponad tysiąc policjantów pilnowało. Marszu Równości w Katowicach. Siły i środki policji były duże, ale jak podają służby zgłoszono ponad 20 kontrmanifestacji na trasie marszu. Obyło się bez większych problemów, a z góry nad wszystkim czuwał policyjny śmigłowiec.

Policja podaje, że na ulicach Katowic w trakcie Marszu Równości pojawiło się 1,2 tys. policjantów – zabezpieczali przemarsz około 2 tys. osób (organizatorzy mówią o około 6 tys. uczestników).

–  O bezpieczeństwo dbali mundurowi z oddziałów prewencji oraz funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, kryminalni, policji konnej, przewodnicy z psami służbowymi, policjanci z zespołu antykonfliktowego. W zabezpieczenie przemarszu zaangażowany został również policyjny śmigłowiec, w którym policjanci monitorowali sytuację z góry. Śląskich policjantów wsparli mundurowi z Wrocławia, Kielc, Opola, Krakowa, Łodzi, Radomia i Płocka – wyjaśnia Aleksandra Nowara z katowickiej policji.

Reklama

W trakcie marszu nie odnotowano żadnych incydentów.

Tutaj warto podkreślić, że to kolejny marsz bez udziału władz Katowic, które od tego roku są mocno lewicujące. W końcu mamy wiceprezydenta z SLD.

Burmistrz Kolonii zapowiedział, że będzie otwierał marsze co roku, do czasu aż nie będą robić tego władze Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.