Osiedle Tysiąclecia / Vardges Muradyan

Grupa radnych miejskich zaproponowała, by miasto przejęło budynek przy ul. Zawiszy Czarnego 5. Miałby tam powstać dom kultury dla osiedla Tysiąclecia. Według radnych taka placówka jest potrzebna dla aktywizacji mieszkańców dzielnicy.

Interpelację w tej sprawie 2 września br. złożyli radni miejscy Koalicji Obywatelskiej: Jarosław Makowski, Patryk Białas i Magdalena Wieczorek. W swoim piśmie do prezydenta Katowic zaznaczyli, że „mieszkańcy osiedla Tysiąclecia wielokrotnie skarżą się na brak domu kultury”. Pokreślili, że właśnie nadarza się okazja, by zmienić tę sytuację.

Reklama

Orange Polska ma zamiar wystawić na sprzedaż nieruchomość przy ul. Zawiszy Czarnego 5, położoną w centralnej części osiedla. Radni stwierdzili, że budynek posiada bardzo dobrą lokalizację dla potencjalnego domu kultury oraz, że „rozwiązanie takie pozwoli na organizację imprez kulturalnych i aktywizację lokalnej społeczności osiedla Tysiąclecia”.

– W związku z powyższym zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o pilne podjęcie działań zmierzających do zakupu przez miasto Katowice nieruchomości przy ul. Zawiszy Czarnego 5 w Katowicach. Głęboko wierzymy, że interwencja Pana Prezydenta pomoże rozwiązać problem braku domu kultury na osiedlu Tysiąclecia – napisali w swojej interpelacji radni Makowski, Białas i Wieczorek.

Władze Katowic nie odniosły się jeszcze do sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.