Urząd Miasta Katowice / fot. Ewa Waszut / InfoKatowice.pl

Chodzi o skrzyżowanie ulic Gliwickiej i św. Jana Pawła II. Radny miejski Krzysztof Kraus zaproponował władzom Katowic, by dokonać reorganizacji ruchu w tym rejonie. Chodzi zwłaszcza słabe oświetlenie skrzyżowania.

Krzysztof Kraus w interpelacji skierowanej do prezydenta Katowic Marcina Krupy wskazał, że przejście dla pieszych przekraczających ul. Gliwicką w stronę ul. św. Jana Pawła II (od obiektu MOSiR do przystanku tramwajowego) jest słabo oświetlone.

Ponadto południowa skrajnia skrzyżowania zakrywana jest przez drzewa. Według radnego ta sytuacja stwarza spore zagrożenie – zwłaszcza w porze nocnej oraz świtu i zmierzchu.

Reklama

– Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych należałoby rozważyć wprowadzenie alternatywnie lub równorzędnie następujących rozwiązań: – wymalowanie przejścia dla pieszych na podkładzie z czerwonej farby; – doposażenie przejścia w umieszczone na masztach nad jezdnią znaki D-6 doposażone dodatkowo w podwójne żółte światła pulsacyjne, – oświetlenie przejścia światłem z góry na masztach lub przebiegającym nad przejściem naciągu. W związku z powyższym uprzejmie proszę o podjęcie interwencji oraz poinformowanie mnie o podjętych w powyższej sprawie działaniach – napisał radny Kraus.

Władze Katowic nie udzieliły jeszcze odpowiedzi w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 8 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.