Urząd Miasta Katowice / fot. Ewa Waszut / InfoKatowice.pl

Chodzi o skrzyżowanie ulic Gliwickiej i św. Jana Pawła II. Radny miejski Krzysztof Kraus zaproponował władzom Katowic, by dokonać reorganizacji ruchu w tym rejonie. Chodzi zwłaszcza słabe oświetlenie skrzyżowania.

Krzysztof Kraus w interpelacji skierowanej do prezydenta Katowic Marcina Krupy wskazał, że przejście dla pieszych przekraczających ul. Gliwicką w stronę ul. św. Jana Pawła II (od obiektu MOSiR do przystanku tramwajowego) jest słabo oświetlone.

Reklama

Ponadto południowa skrajnia skrzyżowania zakrywana jest przez drzewa. Według radnego ta sytuacja stwarza spore zagrożenie – zwłaszcza w porze nocnej oraz świtu i zmierzchu.

– Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych należałoby rozważyć wprowadzenie alternatywnie lub równorzędnie następujących rozwiązań: – wymalowanie przejścia dla pieszych na podkładzie z czerwonej farby; – doposażenie przejścia w umieszczone na masztach nad jezdnią znaki D-6 doposażone dodatkowo w podwójne żółte światła pulsacyjne, – oświetlenie przejścia światłem z góry na masztach lub przebiegającym nad przejściem naciągu. W związku z powyższym uprzejmie proszę o podjęcie interwencji oraz poinformowanie mnie o podjętych w powyższej sprawie działaniach – napisał radny Kraus.

Władze Katowic nie udzieliły jeszcze odpowiedzi w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.