W sobotę bieg z Sosnowca do Katowic. Po trasie tramwaju nr 15, który codziennie wiele osób przewozi między miastami. 7 września odbędzie się już piąta edycja biegu „15tka z Katowic do Sosnowca”. Przy Galerii Katowickiej, czyli na mecie będą czekały bezpłatne atrakcje.

Odległość między centrum Katowic a Sosnowca to zaledwie 12 km i wbrew żartom nie potrzeba mieć paszportu, a wyjazd „zagranicę” jak często się go określa, jest tylko uszczypliwością, która nie jest wyrazem realnie panujących animozji. W sobotę biegacze pokonają dystans z Sosnowca do Katowic.

Do pokonania będą mieli 15 km – wystartują o godz. 14:00 z sosnowieckiego Parku Sieleckiego, a bieg zakończą na Placu przy Galerii Katowickiej. Pakiety startowe uczestnicy będą mogli odebrać w dzień zawodów, w godz. 9:00 – 13:00, w Biurze Zawodów na poziomie 0 przy RTV Euro AGD w Galerii Katowickiej. Z Galerii organizatorzy zawiozą zawodników na start do Sosnowca tramwajami linii numer 15 – informuje katowicki magistrat.

Reklama

Medal otrzyma każdy uczestnik, który pokona trasę w czasie nie dłuższym niż 135 min.

W czasie wydarzenia, w godz. 9:00 – 16:30, w Galerii Katowickiej i na placu przed nią odbędą się wydarzenia towarzyszące biegowi. W namiocie Perfect Body Center będzie można za darmo wykonać analizę składu ciała i badanie biomechaniki stopy. Na placu przed Galerią Katowicką zostanie także ustawiona kriokomora, gdzie bezpłatnie będzie można spróbować złagodzić ból mięśni za pomocą obniżenia temperatury skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.