Ciężarówka z nielegalnymi odpadami / fot. Policja

W Katowicach zatrzymano samochód z nielegalnymi odpadami. Ciężarówka – na co dzień pomocy drogowej – była wypełniona po brzegi. Pojazd zatrzymano na ulicy Monte Cassino.

– 35-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Renault Premium przystosowanym do świadczenia usług pomocy drogowej, przewoził w 12 pojemnikach typu mauser stałą i ciekłą substancję o intensywnej woni. Pojemniki były od góry wycięte i zabezpieczone jedynie folią stretchową, a zawory spustowe były uszkodzone i nieszczelne, przez co zawartość zbiorników wylewała się na pojazd i jezdnię – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. –  Ponadto pojemniki były zamocowane uszkodzonymi pasami transportowymi, które nie posiadały etykiet homologacyjnych, a klamry były skorodowane – dodaje.

Firma, która formalnie dokonywała przewozu nie miała na to dokumentacji, mało tego zabezpieczenia przewozu nie były zgodne z zaleceniami.

Reklama

Na miejsce wezwano Inspekcję Transportu Drogowego oraz urzędników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którym przekazano pojazd z ładunkiem.

Sprawa obecnie jest w toku, o jej rozwoju będziemy informować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.