Mamy dla pierwszych 20-stu osób pojedyńcze zaproszenie na seans z cyklu Kultura Dostępna pt. „Kto napisze naszą historię”. Wydarzenie to odbędzie się 12 września 2019 roku o godz. 18:00 w Kinie Helios, ul. Kościuszki 229 w Katowicach.

OPIS FILMU:

„Kto napiszę naszą historię” w reżyserii Roberty Grossman to fabularyzowany film dokumentalny o bezprecedensowym przedsięwzięciu – podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego powstałym z inicjatywy Emanuela Ringelbluma w 1940 roku, które zajmowało się dokumentowaniem życia w getcie warszawskim. Tzw. Archiwum Ringelbluma wpisane zostało na listę UNESCO „Pamięć Świata” jako zabytek światowego dziedzictwa. Jest ono unikalnym zbiorem dokumentów stanowiących jedno z najważniejszych świadectw o zagładzie Żydów polskich.

Reklama

Reżyseria: Roberta Grossman

Scenariusz: Roberta Grossman

Obsada: Joan Allen, Adrien Brody, Jowita Budnik

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które lubią nasz profil na Facebooku lub śledzą nas na Twitterze. Trwa od dziś 06.09.2019 (piątek) do 08.09.2019 (niedziela) do godziny 24:00.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto w komentarzu na naszym facebookowym profilu odpowie na pytanie „Jaki jest tytuł filmu?”.

Zwycięzców ogłosimy w poniedziałek na naszym fanpage’u

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.