Prezydent Katowic w trakcie wizyty na basenie / fot. UM Katowice

W Katowicach powstają trzy baseny. Czwarty zostanie zbudowany na Giszowcu? Jeszcze żaden z basenów nie powstał – wszystkie mają opóźnienia, ale za to wiadomo, że zarządzał basenami będzie Tomasz Szpyrka, katowicki radny z Forum Samorządowego, ugrupowania prezydenta Katowic Marcina Krupy. Szpyrka od października będzie dyrektorem ds. eksploatacji basenów i sprzedaży usług w Katowickich Wodociągach i nie jest wykluczone, że pod zarządzanie nowego dyrektora  trafią 4 baseny. Wniosek o budowę obiektu w Giszowcu trafił do miasta.

Trzy baseny w Katowicach powstają przy ul. Kościuszki w Brynowie, przy ul. Hallera w Szopienicach-Burowcu oraz przy ul. Wczasowej na Zadolu. Miały pierwotnie kosztować około 80 mln zł, kosztują ponad 90 mln i wszystkie mają opóźnienia w budowie.

Przy ulicy Hallera i Kościuszki wcześniej informowano, że prace zakończą się we wrześniu 2019, czyli pięć miesięcy później niż pierwotnie zakładano. W kwietniu – w trakcie gospodarskiej wizyty prezydenta Katowic na terenie budowy basenów – pojawiła się informacja, że obiekty będą dostępne dopiero od 2020 roku. Opóźnienia trzeba się też spodziewać przy ulicy Wczasowej, tam basen ma być gotowy w pierwszej połowie przyszłego roku – czyli z około rocznym opóźnieniem.

Reklama

W trakcie kwietniowej wizyty na budowie basenu prezydent zdaje się chciał osłodzić mieszkańcom oczekiwanie na inwestycję.

– Podjąłem także decyzję o preferencyjnej cenie dla mieszkańców Katowic, którzy zapłacą za bilet o połowę mniej – 8 złotych za bilet normalny i 4 zł za bilet ulgowy – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Basen na Giszowcu

Teraz pojawił się pomysł budowy kolejnego – czwartego kompleksu basenowego, tym razem w Katowicach-Giszowcu. Wniosek w tej sprawie do budżetu miasta na 2020 rok złożyła Barbara Mańdok z Forum Samorządowego.

– W dzielnicy Giszowiec mieszka ponad 16 tys. osób, wielu z nich to seniorzy, którzy zgłaszają zainteresowanie i chęć korzystania z basenu. Poza tym w Giszowcu jest ogromna rzesza dzieci i młodzieży z 2 szkół podstawowych i 4 przedszkoli miejskich, którzy mogliby swój czas spędzać w zdrowy i pożyteczny sposób – czytamy we wniosku radnej Barbary Mańdok.

Jak podkreśliła z basenu mogliby korzystać również mieszkańcy Murcek, Nikiszowca i Janowa. Natomiast w dzielnicy Giszowiec jeszcze przybędzie mieszkańców, bo TBS buduje tam swoje mieszkania.

O tym czy pomysł radnej zostanie zrealizowany przekonamy się w najbliższym czasie, gdy radni będą pracować nad kształtem budżetu na 2020 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 18 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.