foto: Michał Bulsa

Co z instytucją kultury na osiedlu Witosa? O stan prac dopytywał radny Forum Samorządowego Krzysztof Kraus i jak zapewnia katowicki magistrat, coś się dzieje. Miasto prowadzi analizę uwarunkowań terenowych, technicznych i prawnych w sprawie usytuowania obiektu w dzielnicy.

Ciągle rozpatrywana jest też forma i zakres przedsięwzięcia.

– Wprowadzenie zadania do wieloletnich przedsięwzięć inwestycyjnych Miasta Katowice będzie uzależnione od możliwości finansowych budżetu na rok 2020 i lata kolejne. Ponadto informujemy, że w ramach etapu przedprojektowego przewiduje się przeprowadzenie konsultacji społecznych, tj. umieszczenie ogłoszenia o zamierzeniu inwestycyjnym na Platformie Konsultacji Społecznej, celem przedstawienia mieszkańcom planowanego zakresu przedsięwzięcia, zebranie ich ewentualnych opinii i uwag, a także wyboru optymalnego rozwiązania, uwzględniającego analizę postulatów zgłaszanych przez uczestników konsultacji – poinformował Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic.

Reklama

Krzysztof Kraus wcześniej złożył wniosek do budżetu miasta Katowice na 2020, aby na terenie Osiedla Witosa stworzyć nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej.

– Instytucja kultury, to jest miejsce, w którym możemy spotkać się nie tylko z kulturą, ale też ze sobą, miejsce, które aktywizuje lokalną społeczność, jest jednym z elementów integrujących dzielnicę. Tak naprawdę po to jest potrzebna instytucja – mówił w rozmowie z nami radny Kraus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.