Reklama

Spełnił się najgorszy z możliwych scenariuszy w sprawie zaginionej 38-latki z Siemianowic Śląskich, która w styczniu zniknęła bez śladu. Jej ciało odnaleziono w sypie kotłowni węglowej jednego z budynków na terenie miasta – było w daleko posuniętym rozkładzie. Zatrzymano też potencjalnego sprawcę, który już usłyszał zarzuty. Z Kołobrzegu przetransportowano go do aresztu w Katowicach, ale być może zamordowana kobieta nie była jego jedyną ofiarą.

Poszukiwania zaginionej kobiety rozpoczęły się w styczniu. Wśród sprawdzanych przez śledczych hipotez poruszana była kwestia jej byłego partnera. 54-latek, również z Siemianowic Śląskich, nie chciał pogodzić się z jej odejściem.

– 54-letni mężczyzna dzień po jej zaginięciu opuścił kraj i wyjechał do Holandii – informują śledczy. Ostatecznie wszystkie tropy wskazywały na to, że kobieta została zamordowana przez byłego partnera, za którym ostatecznie wydano list gończy. Mężczyzna przebywał przez kilka miesięcy w Holandii, a miał zostać wydany za nim ENA – czyli Europejski Nakaz Aresztowania.

Rendezvous nad morzem

W międzyczasie ustalono, że 54-latek chciał spotkać się w Polsce ze swoją nową partnerką, w tym celu wynajął w Kołobrzegu pokój. Został tam zatrzymany przez śląskich kryminalnych, którzy ostatecznie doprowadzili go do aresztu w Katowicach.

– Niestety, wtedy również potwierdziło się najgorsze podejrzenie policjantów co do zaginionej kobiety. Jej ciało policjanci odnaleźli w nieużytkowanym zsypie węglowym kotłowni jednego z budynków mieszkalnych w Siemianowicach Śląskich. Zwłoki znajdowały się w stanie daleko posuniętego rozkładu. Zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok, która wyjaśni dokładną przyczynę śmierci kobiety – wyjaśnia Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

W czwartek 54-latek usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.

– Ponadto kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej powiązali śledztwo ze sprawą samobójczej śmierci mężczyzny, który był partnerem 38-letniej mieszkanki Siemianowic Śląskich w chwili jej zaginięcia – informuje policja.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.