118 załóg będzie rywalizować w trzech cyklach w trakcie Rajdu Śląska 2019. Wydarzenie odbędzie się w weekend 6 i 7 września w kilku miastach na terenie województwa śląskiego. Pojazdy zobaczymy też przy Stadionie Śląskim.

Wydarzenie organizuje Automobil Klub Ziemi Tyskiej, a uczestnicy będą rywalizować w trzech cyklach: Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Motul HRSMP (samochody historyczne) oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. To właśnie w historycznej odsłonie rajdu zobaczymy m.in. Syrenkę.

Reklama

Tegoroczny Rajd Śląska jest również elementem obszernego programu obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. W organizację wydarzenia włączył się Urząd Marszałkowski.

Zawodnicy rozpoczną rywalizację z Placu Wolności w Mysłowicach – 6 września. To właśnie w tym mieście wydarzenia sprzed 100 lat zapoczątkowały I Powstanie Śląskie. Z Mysłowic rajdówki ruszą do Mikołowa, gdzie zawodnicy będą się ścigać na zamkniętej i zabezpieczonej trasie w centrum miasta. Następnie rajdowcy zmierzą się w Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich, czyli widowiskowym, odcinku przy Stadionie Śląskim. Szybkie nawroty wokół beczek, poślizgi dookoła ronda i iskry sypiące się z hamulców, to tylko część wieczornego spektaklu. Legendarny „Kocioł czarownic” ponownie będzie bazą Rajdu Śląska, więc właśnie tu kibice będą mogli z bliska zobaczyć pracę rajdowych mechaników przygotowujących rajdówki do wyjazdu na trasę.

Zgodnie z programem rajdu 7 września załogi i samochody w akcji będzie można dwukrotnie zobaczyć na odcinkach specjalnych w miejscowościach Kiczyce (powiat cieszyński), Jastrzębie-Zdrój, Warszowice i Suszec (powiat pszczyński). W przerwie między pętlami zawodnicy odwiedzą serwis na Stadionie Śląskim. Rajd tradycyjnie zakończy meta na rynku w Żorach. Pierwsze załogi pojawią się tam tuż po godzinie 19, a najlepsi zawodnicy Rajdu Śląska odbiorą pamiątkowe puchary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.