Marek Szczerbowski / fot. Ewa Waszut /Infokatowice.pl

Marek Szczerbowski nowym prezesem GKS-u Katowice – poinformował jako pierwszy Dziennik Zachodni. Tej informacji nie udało nam się potwierdzić w spółce, w której o nominacji nic nie wiedzą – powiedział nam w rozmowie Maurycy Sklorz, rzecznik GKS-u Katowice.

Szczerbowski to były radny SLD i kandydat na prezydenta Katowic w 2014 roku. Od jakiegoś czasu nieoficjalnie mówiło się o jego zbliżeniu z katowicką władzą, nawet spekulowano na temat jego startu do rady miasta z list Forum Samorządowego.

Marek Szczerbowski był jednym z potencjalnych kandydatów na fotel prezesa i jego nazwisko padło nawet na konferencji kilka miesięcy temu, którą w sprawie nowych założeń funkcjonowania spółki zorganizowało miasto.

Reklama

Nowy prezes nie będzie rozliczany z wyniku sportowego, ani z wyników finansowych, a wszystkiego po trochu. Spółka ma też kłaść mocny nacisk na szkolenie dzieci i młodzieży. Teraz GieKSa stawia na 4-4-2. Czyli w 40 procentach na wynik sportowy, kolejne 40 procent to szkolenie dzieci i młodzieży, natomiast pozostałe 20 procent to pozyskiwanie sponsorów. Co ciekawe, Marcin Janicki, były prezes GKS-u Katowice odszedł po spadku piłkarskiej drużyny do II ligi.

Marek Szczerbowski to były dyrektor Stadionu Śląskiego, wieloletni pracownik AWF Katowice oraz niegdyś menadżer Kolejarza Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.