3/4 wniosków zgłoszonych do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego przeszło pozytywnie formalną weryfikację. Z 388 wniosków na realizację ma szansę 291. Głosować nad tym jak wydać 30 mln zł, mieszkańcy Katowic będą od 9-22 września.

Katowiczanie chcą doposażenia Wodnego Placu Zabaw w Dolinie Trzech Stawów m.in. w stojak na rowery, czy budowę Wodnych Placów Zabaw na osiedlu Tysiąclecia (ul. Chrobrego) i w Parku Bolina. Chcą stacji rowerowych, doposażenia bibliotek w książki i audiobooki, budowy wybiegów dla psów czy zadaszenia dla lodowiska w Murckach – to zadanie wyceniono na 5 mln zł.

– W tym roku katowiczanie zdecydują, na co wydać ponad 30 mln zł – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic – Otrzymaliśmy wiele ciekawych i dobrze przygotowanych wniosków. W tej edycji rekordową była nie tylko liczba zgłoszonych wniosków, ale także liczba tych, na które będzie można oddać swój głos – dodaje.

Do głosowania zakwalifikowano rekordowe 291, czyli 75% wszystkich zgłoszonych wniosków. 251 z nich to zadania lokalne, a 40 ogólnomiejskie. Pozytywnie weryfikację przeszły wszystkie projekty zgłoszone na osiedlu Witosa, ale w skali miasta aż 25 % zostało odrzucone.

Reklama

– Najczęstsze przyczyny negatywnej weryfikacji to m.in. chęć realizacji projektu na terenie prywatnym, sytuacja, w której pomysł wnioskodawcy objęty jest już wcześniejszymi planami bądź działaniami Urzędu Miasta – tłumaczą katowiccy urzędnicy.

Aż 7 projektów pozytywnie zweryfikowanych dotyczy wybiegów dla psów m.in. w Dąbrówce Małej, Ligocie-Panewnikach czy Kostuchnie. 15 wniosków dotyczy budowy dróg rowerowych, katowiczanie chcą też powstania 25 stacji rowerowych.

Wykaz zadań zakwalifikowanych do głosowania dostępny jest na stronie www.bo.katowice.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 26 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.