Zniszczona ławka w Szopienicach /fot. RJP Szopienice-Burowiec / Facebook

Ktoś porąbał prawdopodobnie siekierą ławki w Katowicach. Na skwerze Haliny Lerman w Szopienicach doszło do zuchwałego aktu wandalizmu. Ktoś zniszczył 7 ławek, każda była warta około 800 zł. Sprawę zgłoszono na policję.

– Chcielibyśmy zadać jedno pytanie osobom, które zdewastowały wszystkie ławki na Skwerze Haliny Lerman. Było warto⁉️ Naprawdę nie można uszanować przestrzeni publicznej… – czytamy na profilu Rady Jednostki Pomocniczej Szopienice-Burowiec, która pierwsza informowała o akcie wandalizmu.

Rejon, w którym zniszczono ławki określił jeden z mieszkańców jako: „miejsce spotkań okolicznej patologii”. To skwer przy ulicy Zamenhofa.

M.in. Zakład Zieleni Miejskiej zgłosił sprawę na policję. – Prowadzimy postępowanie, prosimy wszystkich, którzy wiedzą coś w sprawie o kontakt – mówi Maciej Bajerski z katowickiej policji.

Reklama

Ławki zostały doszczętnie rozbite lub porąbane siekierą. – Wymienimy je oczywiście na nowe jak tylko policja zakończy swoje postępowanie – usłyszeliśmy w Zakładzie Zieleni Miejskiej.

Zniszczeń dokonano prawdopodobnie w nocy z środy na czwartek.

5 KOMENTARZE

  1. Być może ktoś miał już dosyć towarzystwa, które “okupuje” takie miejsca. Warto się przez chwilę zastanowić dla kogo jest taka przestrzeń publiczna w dzielnicach pokroju Szopienic. Korzystają z niej głównie tzw. menele spożywający tam alkohol. Drugą grupą lubującą się w takich lokalizacjach jest młodzież, która emituje muzykę z pomocą głośników zewnętrznych. Niejednokrotnie kończąc swoje spotkania w środku nocy. Przykładem takiego miejsca jest skwer Augustyna Halloty w Boguciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 10 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.