W Katowicach zatrzymano małżeństwo 29-latków. Trafili do aresztu, a przebywali w jednym z hoteli na terenie miasta i to było tylko jedno z wielu przestępstw, których się dopuścili. Jak się okazało para oszustów znalazła sobie sposób na życie, po tym jak zostali eksmitowani z mieszkania w Żorach.

Na trop małżonków, którzy trudnili się wyłudzeniami i oszustwami, policjanci wpadli po zawiadomieniu 28-latka, którego oszukali przy sprzedaży samochodu. Jak się okazało, sprawcy przy finalizacji zakupu Mazdy posłużyli się nieprawdziwymi danymi oraz podrobionym potwierdzeniem przelewu na 12 tys. zł. To właśnie w podrobionych potwierdzeniach przelewów się specjalizowali.

Śledczy ustalili, że para oszustów może przebywać na terenie Katowic. Zatrzymano ich podczas meldunku w jednym z Katowickich hoteli.

Reklama

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie parze 8 zarzutów. Jak ustalili śledczy, młode małżeństwo początkowo wynajmowało mieszkanie w Żorach, a kiedy zostało z niego eksmitowane, wpadło na pomysł, by fałszować potwierdzenia przelewów i w ten sposób rezerwować pobyty w hotelach – tłumaczy Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Posługując się cudzymi dokumentami i przedkładając fałszywe potwierdzenia przelewów, przenocowali w kilku śląskich hotelach – dodaje.

W ten sposób też wypożyczali lub kupowali samochody, tankowali też na stacjach benzynowych nie płacąc. Nabyte w ten sposób pojazdy, sprzedawali dalej – handlarzom lub osobom prywatnym.

Para była wcześniej karana za podobne oszustwa, teraz grozi im do 8 lat więzienia.

W taki sam sposób wypożyczali albo kupowali samochody i niejednokrotnie tankowali je, nie płacąc za paliwo. Nabyte w drodze przestępstwa pojazdy sprzedawali handlarzom albo osobom prywatnym. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia.

Para była w przeszłości karana za podobne oszustwa. Mieszkańcom Żor grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego policjanci proszą o kontakt osoby, które mogły zostać oszukane w podobny sposób. Numer telefonu do wydziału kryminalnego – 32 453 72 81 bądź dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim – 32 453 72 55.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 6 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.