Reklama

Miasto wytypowało 60 mieszkań, które chce oddać za remont. Jak się o nie starać?

A. Maciaszczyk

Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Ruszyła kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont” w Katowicach. Miasto wytypowało 60 lokali, o które mogą starać się osoby gotowe je wyremontować. Największy lokal ma niespełna 80 mkw., najmniejszy prawie 30.

– „Mieszkanie za remont” cieszy się w Katowicach olbrzymią popularnością. Umożliwia on wynajęcie w dobrej cenie mieszkania od miasta w zamian za przeprowadzenie remontu. Do tej pory w ten sposób aż 270 lokali znalazło swoich najemców, a w ostatnich edycjach ilość osób aplikujących była trzynastokrotnie wyższa niż dostępnych mieszkań – poinformował katowicki magistrat.

W przypadku starań o mieszkanie obowiązuje kryterium powierzchniowe, co oznacza, że o większe lokale mogą się starać kilkuosobowe gospodarstwa domowe. Jedna osoba nie ma co liczyć na 70 metrowe mieszkanie.

Reklama

Oglądać mieszkania można do 6 września – tutaj jednak należy zaznaczyć, że są to lokale do kompletnego remontu, często w poprzednich edycjach było tak, że ze wspólnymi toaletami na klatkach schodowych, tym razem takich przypadków nie ma. Wszystkie lokale wystawione do programu są wyposażone w WC.

Najmniejszy, prawie 30 metrowy lokal znajduje się na ulicy Kościuszki. Największy, niespełna 80 metrowy znajdziemy przy ulicy Kochanowskiego. Więcej szczegółów na temat programu znajdziecie tutaj.

Wnioski o zawarcie umów na najem i remont lokali będzie można składać w Urzędzie Miasta Katowice od 9-20 września.

Szczegółowe informacje na temat mieszkań oddawanych w najem po przeprowadzeniu remontu przez przyszłego najemcę można uzyskać na stanowisku Wydziału Budynków i Dróg w Biurze Obsługi Mieszkańców tut. Urzędu na I piętrze przy Rynku 1 w Katowicach lub pod nr tel. 32/25-93-634.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 26 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

css.php
Ładowanie