Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Z Katowic pomoc płynie do Afryki. Przyłączył się Urząd Miasta. W Urzędzie Miasta Katowice zbierają okulary, które następnie trafią do Afryki. Miasto przyłączyło się do akcji „Okulary dla Afryki”, którą organizuje Fundacja Okuliści dla Afryki. Ta zajmuje się badaniem wzroku dzieci na tym trudnym kontynencie.

Życie w Afryce to nie bajka. Daleko tam do standardów, które uznajemy za swoją codzienność. Choroby, głód, brak leków i zaplecza sanitarnego, to codzienność mieszkańców Afryki. Kilka razy do roku Fundacja Okuliści dla Afryki wyrusza z Mobilną Kliniką – ta odwiedziła już m.in. Kamerun, Tanzanie czy Ugandę. O ile Fundacja leki otrzymuje od firm farmaceutycznych, to z okularami jest problem – stąd zbiórki publiczne. Właśnie do takiej przyłączył się Urząd Miasta Katowice.

W magistracie rozpoczęto już zbiórkę okularów wśród urzędników, swoje mogą też przynosić mieszkańcy.

Reklama

– W wielu domach znajdują się nieużywane już okulary, które można przekazać dalej w ramach akcji „Okulary dla Afryki” Co zbieramy? – okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm) – okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych – poinformował katowicki magistrat.

Miejsce zbiórki: Referat Pełnomocnika Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych, Rynek 1, piętro VIII, pokój 808.

Okulary można przynosić do 20 września. Dostarczone okulary do magistratu powinny być w dobrym stanie – nie mogą mieć porysowanych szkieł – zwłaszcza w centrum, powinny mieć też wszystkie elementy oprawy.

Do tej pory Fundacja Okuliści dla Afryki zebrała 35 tys. okularów korekcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.