Meta ubiegłorocznej muzycznej gry zaGRAjmy w Katowicach zlokalizowana była pod siedzibą NOSPR / foto: materiały prasowe

Urząd Miasta Katowice po raz kolejny organizuje grę miejską promującą budżet obywatelski. jej motywem przewodnim będzie tym razem sport. Fani piłki nożnej, hokeja czy nawet rozgrywek e-sportowych będą mogli poczuć, że są we właściwym miejscu. Trasa tegorocznej gry miejskiej prowadzić będzie szlakiem wyznaczonym nie tylko przez miejsca, które zmieniły się dzięki realizacjom zadań z Budżetu Obywatelskiego, ale także tymi, które powiązane są ze sportowym życiem Katowic.

– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w grze miejskiej. Wystarczy zebrać zespół od dwóch do pięciu osób, zapisać się i z dobrym humorem stawić się na starcie gry w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 15.00 na katowickim Rynku – zachęca Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Sama gra to z jednej strony propozycja pozwalająca aktywnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, z drugiej – okazja, by pokazać jak wiele miejsc Katowic zmienia się dzięki zaangażowaniu mieszkańców w budżet obywatelski. Chcemy pokazać zrealizowane inwestycje oraz przypomnieć o samej idei – dodaje prezydent.

Gra miejska to rozgrywka, w której wykorzystywane są elementy przestrzeni miejskiej. Aby więc dotrzeć do mety będziemy się przemieszczać chodząc, biegając i wykorzystując wszelkie możliwe pojazdy – własne hulajnogi, deskorolki i rowery, ale też rowery miejskie oraz komunikację autobusową i tramwajową. Wszystko po to, aby znajdować kolejne punkty na mapie, wykonywać wyznaczone tam zadania i dotrzeć na metę gry. A gdzie ona będzie – to się okaże dopiero na starcie! W tej zabawie liczy się nie tylko czas i precyzja, ale przede wszystkim dobra zabawa!

Reklama

Dla uczestników przewidziano nagrody. Najlepsze zespoły otrzymają zestawy oferujące zabawę na długie godziny – m.in. gry planszowe czy puzzle, ale także gadżety ze śląskim dizajnem i inne niespodzianki! Rozgrywka potrwa od godziny 15:00 do 18:30, a po niej czeka nas oficjalne wręczenie nagród.

Aby uczestniczyć w grze „Wkręć się w Kato” wystarczy dokładnie przeczytać regulamin wydarzenia, a następnie zarejestrować się na stronie zapisów. A przy okazji dołączyć do wydarzenia i zachęcić do udziału innych – szczególnie tych najmłodszych! Należy jednak wtedy pamiętać o wypełnieniu oświadczenia dla opiekunów osób niepełnoletnich powyżej 14 roku życia biorących udział w grze samodzielnie, bez opieki osoby dorosłej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.