Poniżej prezentujemy apel Związku Transportu Miejskiego do organizatorów defilady wojskowej w Katowicach dotyczący rozlokowania barierek przy przystankach autobusowych. 

Tegoroczna defilada z okazji Święta Wojska Polskiego to dla mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii duże i ważne wydarzenie. Z pewnością wielu osobom dostarczy ono niezapomnianych i jednocześnie pozytywnych wrażeń.

Niestety organizacja takiego dużego przedsięwzięcia to także wiele utrudnień. W komunikacji miejskiej zaplanowano szereg zmian. Ich przygotowanie oraz wdrożenie było sporym wyzwaniem, gdyż obejmują one prawie 70 linii autobusowych i 12 tramwajowych w stolicy województwa. Część połączeń została zawieszona, innym skrócone lub zmienione zostały trasy. Rozumiejąc taką potrzebę, staraliśmy się wprowadzić takie zmiany, aby wszelkie niedogodności zminimalizować.

Reklama

Trudno nam jednak zrozumieć rozlokowywanie na ponad 48 godzin przed rozpoczęciem głównej uroczystości barierek przy przystankach autobusowych. Nasze zdziwienie jest tym większe, gdyż wyłączenie centrum Katowic z ruchu kołowego zostało zaplanowane dopiero na jutro, na godzinę 19:00. Barierki owe stanowią duże utrudnienie, ale i zagrożenie dla pasażerów komunikacji – zarówno podczas wsiadania do, jak i wysiadania z autobusów.

W związku z powyższym, apelujemy, przede wszystkim w imieniu pasażerów komunikacji miejskiej i mieszkańców GZM, do Organizatorów defilady o możliwie niezwłoczne usunięcie barierek oraz ich ewentualną ponowną lokalizację w godzinach zaplanowanego i zapowiedzianego zamknięcia ulic. Zapewniamy, że pasażerowie docenią podjęcie tych działań, ponieważ podniesie to bezpieczeństwo jutrzejszych porannych i popołudniowych podróży.

Zarząd Transportu Metropolitalnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.