Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na seans z cyklu Kultura Dostępna pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Wydarzenie to odbędzie się 15 sierpnia 2019 roku o godz. 13:00 i 18:00 w Kinie Helios, ul. Kościuszki 229 w Katowicach.

OPIS FILMU:

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

Reklama

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

Reżyseria: Denis Delić

Scenariusz: Jacek Samojłowicz, Krzysztof Burdza, Tomasz Kępski

Obsada: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Cara Theobold, Anna Prus, Jan Wieczorkowski

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które lubią nasz profil na Facebooku lub śledzą nas na Twitterze. Trwa od dziś 12.08.2019 (poniedziałek) do 13.08.2019 (wtorek) do godziny 12:00.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto w komentarzu na naszym facebookowym profilu odpowie na pytanie „Z kim chciałabyś/chciałbyś wybrać się do kina?”.

Zwycięzców ogłosimy we wtorek na naszym fanpage’u

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 10 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.