Pojazd Straży Miejskiej w Katowicach / fot. Erdem Yildiz / InfoKatowice.pl

Strażnicy miejscy z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej za szczególny wkład w walkę o prawa dziecka na terenie Katowic otrzymali tytuł Szeryfów Praw Dziecka, który przyznali wychowankowie z Miejskiego Przedszkola nr 12.

W 2019 roku obchodzimy 30. rocznicę uchwalenia najważniejszego ma świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. W związku z tą szczególną datą Miejskie Przedszkole nr 12 w Katowicach przyłączyło się do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego UNICEF „Szkoła z Prawami Dziecka”.

Edukacja o prawach dziecka to niezwykle istotny element całego procesu kształcenia. Stanowi podstawę budowania otwartego na świat społeczeństwa obywatelskiego, dając dzieciom wiedzę i umiejętności korzystania z przysługujących im praw. Świadome swoich praw dzieci wiedzą, gdzie w razie potrzeby udać się po pomoc i jak zareagować, gdy czują, że prawa ich lub ich rówieśników są naruszane.

O prawach dziecka powinniśmy mówić jednak nie tylko w kontekście ich naruszania, ale równie istotne jest promowanie pozytywnych wzorców do naśladowania. W ramach projektu „Szkoła z Prawami Dziecka” przedszkolacy mieli za zadanie wybranie lokalnych bohaterów – osób, które w szczególny sposób wsławiły się swoimi działaniami na rzecz najmłodszych członków społeczności. Dzieci doceniły działania katowickich strażników miejskich na rzecz kształtowania prawa do poczucia bezpieczeństwa i zdrowia oraz zaangażowanie w ochronę ich praw i przyznali im tytuł „Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.