Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz

Do konsultacji społecznych trafił projektu uchwały projektu uchwały w sprawie nadania ulicy nazwy “Forsycji”. Chodzi o drogę boczną od ul. Rafała Pomorskiego w dzielnicy Podlesie. Konsultacje społeczne potrwają do 13 sierpnia.

Władze Katowic poinformowały, że o nadanie nazwy nowopowstałej ulicy bocznej od ul. Rafała Pomorskiego, wnioskowała do magistratu właścicielka terenów, na których przedmiotowa ulica jest położona, jednocześnie proponując nazwy: Dalii, Irysów lub Forsycji.

Po ustaleniu, że na wskazanej ulicy została wykonana utwardzona nawierzchnia, Komisja Organizacyjna Rady Miasta Katowice na posiedzeniu w dniu 25 czerwca 2019 roku przychyliła się do wniosku, wskazując do nadania nazwę “Forsycji”, nawiązującą do innych nazw w dzielnicy Podlesie, pochodzących od roślin – podkreślono w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Reklama

Konsultacje rozpoczęły się 30 lipca br. i potrwają dwa tygodnie. Przedstawiciele organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego działających na terenie miasta Katowice, mogą wnosić swoje uwagi i opinie do dnia 13 sierpnia 2019 roku za pośrednictwem formularza opinii. Formularz należy przesłać na adres Wydziału Budynków i Dróg Urzędu Miasta Katowice lub złożyć osobiście w tym wydziale Opinię można także przesłać mailowo lub za pośrednictwem Platformy Konsultacji Społecznych.

Aby nazwa ulicy weszła w życie, musi zostać przyjęta uchwałą Rady Miasta Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.