Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Do konsultacji społecznych trafił projektu uchwały projektu uchwały w sprawie nadania ulicy nazwy „Forsycji”. Chodzi o drogę boczną od ul. Rafała Pomorskiego w dzielnicy Podlesie. Konsultacje społeczne potrwają do 13 sierpnia.

Władze Katowic poinformowały, że o nadanie nazwy nowopowstałej ulicy bocznej od ul. Rafała Pomorskiego, wnioskowała do magistratu właścicielka terenów, na których przedmiotowa ulica jest położona, jednocześnie proponując nazwy: Dalii, Irysów lub Forsycji.

Po ustaleniu, że na wskazanej ulicy została wykonana utwardzona nawierzchnia, Komisja Organizacyjna Rady Miasta Katowice na posiedzeniu w dniu 25 czerwca 2019 roku przychyliła się do wniosku, wskazując do nadania nazwę „Forsycji”, nawiązującą do innych nazw w dzielnicy Podlesie, pochodzących od roślin – podkreślono w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Konsultacje rozpoczęły się 30 lipca br. i potrwają dwa tygodnie. Przedstawiciele organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego działających na terenie miasta Katowice, mogą wnosić swoje uwagi i opinie do dnia 13 sierpnia 2019 roku za pośrednictwem formularza opinii. Formularz należy przesłać na adres Wydziału Budynków i Dróg Urzędu Miasta Katowice lub złożyć osobiście w tym wydziale Opinię można także przesłać mailowo lub za pośrednictwem Platformy Konsultacji Społecznych.

Aby nazwa ulicy weszła w życie, musi zostać przyjęta uchwałą Rady Miasta Katowice.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.