foto: Arkadiusz Ławrywianiec

Kolarze Tour de Pologne rozpoczną rywalizację na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii już w najbliższą niedzielę. Z jednej strony gwarantuje to zgromadzonej publiczności emocje sportowe, z drugiej konieczność wprowadzenia dużych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Z utrudnieniami będą musieli liczyć się pasażerowie prawie 200 linii autobusowych i tramwajowych.

Tour de Pologne to jedno z najstarszych i najpopularniejszych wydarzeń w kraju. W tym roku drugi, trzeci i czwarty etap tego wyścigu odbędzie się kolejno 4, 5 i 6 sierpnia. W tych dniach wzdłuż ulic śląskich i zagłębiowskich miejscowości zgromadzą się tłumy kibiców. Aby impreza mogła się odbyć, nieodzowne jest wyłączenie z ruchu wielu dróg. Oznacza to m.in. konieczność wprowadzenia zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej.

W ciągu trzech dni sportowcy pokonają ponad 470 km. Przejadą m.in. przez Tarnowskie Góry, Zbrosławice, Świerklaniec, Piekary Śląskie, Bobrowniki, Wojkowice, Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Rudę Śląską, Ornotowice, Orzesze, Żory, Knurów, Zabrze i oczywiście Katowice. – W dużej części trasy poszczególnych etapów wyścigu pokrywają lub krzyżują się z przebiegiem naszych linii autobusowych i tramwajowych – mówi rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego Michał Wawrzaszek. – Zaplanowane zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej są zatem bardzo duże. Pasażerowie, kierowcy, ZTM – niestety wszyscy musimy się do tych utrudnień dostosować. Zachęcamy zatem podróżnych do tego, aby zapoznali się ze szczegółowymi informacjami przed wyjściem z domu – dodaje Wawrzaszek.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej ZTM obejmują prawie 200 linii autobusowych i tramwajowych przebiegających przez ok. 30 miejscowości. Niektóre połączenia zostaną zawieszone, innym zostaną m.in. zmienione rozkłady jazdy lub skrócone trasy. Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego w zakładce Rozkład Jazdy – Komunikaty. Organizator przewozów wskazuje także, że dokładne określenie czasu zamknięcia poszczególnych odcinków dróg i skrzyżowań jest często niemożliwe. – Prosimy zatem o traktowanie opublikowanych informacji jako pomocniczych podczas planowania podróży – uzupełnia Wawrzaszek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.