Reklama

Jakie Katowice lub Metropolia mają szanse na przejęcie Parku Śląskiego? Zapytaliśmy marszałka Jakuba Chełstowskiego. Park Śląski obecnie jest spółką należącą do Urzędu Marszałkowskiego i raczej tak zostanie. Na przejęcie Parku nie mają co liczyć zarówno miasto Katowice, jak i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

W rozmowie z nami marszałek wylicza problemy, które się pojawiają, gdy w ogóle mówi się na temat przejęcia Parku Śląskiego przez inną instytucję – nie mówiąc o tym, że spółka jest deficytowa, a sam Park wymaga inwestycji liczonych w setkach milionów złotych.

Po pierwsze, przejęcie Parku przez miasto Katowice wymagałby zmiany granic miasta. – To byłby wielki spór pomiędzy Katowicami a Chorzowem – mówił marszałek. To jednak nie jedyny problem, który widzi marszałek.

4 KOMENTARZE

  1. Bez sensu. Spieramy się o to, w granicach jakiego miasta powinien leżeć park a przez to mało co jest w nim robione. A mógłby to być jeden z ładniejszych zieleńców w kraju, bo potencjał jest olbrzymi. Najlepiej połączyć Katowice z Chorzowem i Siemianowicami.

  2. Tak włączyć Park Śląski do Katowic, żeby PMK mógł wydawać decyzje o budowie osiedli mieszkaniowych także dla tego obszaru….
    Bez sens….
    PMK w Dolnie Trzech Stawów pokazał, co potrafi….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 6 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.