Jakie Katowice lub Metropolia mają szanse na przejęcie Parku Śląskiego? Zapytaliśmy marszałka Jakuba Chełstowskiego. Park Śląski obecnie jest spółką należącą do Urzędu Marszałkowskiego i raczej tak zostanie. Na przejęcie Parku nie mają co liczyć zarówno miasto Katowice, jak i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

W rozmowie z nami marszałek wylicza problemy, które się pojawiają, gdy w ogóle mówi się na temat przejęcia Parku Śląskiego przez inną instytucję – nie mówiąc o tym, że spółka jest deficytowa, a sam Park wymaga inwestycji liczonych w setkach milionów złotych.

Po pierwsze, przejęcie Parku przez miasto Katowice wymagałby zmiany granic miasta. – To byłby wielki spór pomiędzy Katowicami a Chorzowem – mówił marszałek. To jednak nie jedyny problem, który widzi marszałek.

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Bez sensu. Spieramy się o to, w granicach jakiego miasta powinien leżeć park a przez to mało co jest w nim robione. A mógłby to być jeden z ładniejszych zieleńców w kraju, bo potencjał jest olbrzymi. Najlepiej połączyć Katowice z Chorzowem i Siemianowicami.

  2. Tak włączyć Park Śląski do Katowic, żeby PMK mógł wydawać decyzje o budowie osiedli mieszkaniowych także dla tego obszaru….
    Bez sens….
    PMK w Dolnie Trzech Stawów pokazał, co potrafi….

  3. Zlikwidował śmieszne miejscowości jak Chorzów i Siemianowice i włączyć to do bogatych Katowic. Może zacznę się w końcu coś dziać na tych wigwizdowach. Już dawno dzielnice Katowic wyglądają lepiej niż slumsy które niby są centrum Siemianowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.