W swoim pierwszym spotkaniu w drugiej lidze GieKSa przegrała na stadionie przy ul. Bukowej ze Zniczem Pruszków 1:3. Honorową bramkę dla katowiczan zdobył Arkadiusz Jędrych.

W podstawowym składzie gospodarzy pojawiło się zaledwie czterech zawodników, którzy reprezentowali barwy klubu z Bukowej w zeszłym sezonie: Błąd, Dejmek, Jędrych i Rumin. Katowiczanie rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze i przez pierwsze 20 min. stworzyli wiele sytuacji, które mogły zakończyć się golem, bezbłędnie w bramce gości spisywał się jednak Gradecki. Później mecz się wyrównał i Znicz zaczął grać odważniej i już w 26. min. po strzale Moskwika objął prowadzenie. Kilka minut później sędzia dopatrzył się faulu Dejmka w polu karnym, a jedenastkę bez kłopotu wykorzystał Machalski. Choć Trójkolorowi dążyli do zdobycia kontaktowej bramki, to dalej nie potrafili znaleźć patentu na pruszkowskiego golkipera, który m.in. wybronił sytuacje sam na sam z Ruminem i Błądem. Tuż przed przerwą przyjezdni przeprowadzili za to kolejny kontratak, który zakończył się mocnym strzałem z dystansu Czarnkowskiego i Bartosz Mrozek musiał po raz trzeci wyciągać futbolówkę z siatki.

W drugiej połowie katowiczanie nadal atakowali, a pruszkowianie głównie się bronili, czyhając na kontry. Jedyny gol w tej część gry padł w 63. min., kiedy w zamieszaniu pod bramką Znicza po rzucie rożnym do piłki doskoczył Jędrych i nie dał szans Gradeckiemu. Było to niestety wszystko na co było stać dzisiaj gospodarzy i mecz zakończył się zwycięstwem Znicza Pruszków. Tym samym fatalna passa GieKSy na własnym stadionie trwa. Ostatni ligowy pojedynek przy Bukowej katowiczanie wygrali w sierpniu ubiegłego roku, a więc już prawie 12 miesięcy temu.

GKS Katowice – Znicz Pruszków 1:3 (0:3)

Bramki: Jędrych – Moskwik, Machalski, Czarnowski

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Dejmek, Jędrych, Rogala – Kiebzak (59. Urynowicz), Gałecki (46. Habusta), Stefanowicz, Błąd, Wroński (78. Grychtolik) – Rumin (76. Rogalski).

Znicz Pruszków: Gradecki – Czarnowski, Bochenek, Rybak, Noiszewski (69. Obst), Zjawiński, Machalski, Moskwik (66. Tarnowski), Drobnak, Baran, Rackiewicz (78. Szymański).