Park Bogucki
Park Bogucki / foto: Infokatowice.pl
Reklama

W bieżącym roku kończy się modernizacja Parku Boguckiego w dzielnicy Bogucice. Jeden z miejskich radnych chce, by władze postarały się o niezanieczyszczanie parku psimi odchodami. Chodzi o ustawienie większej ilości koszy, montaż specjalnych tablic oraz akcję informacyjną.

Rewitalizacja Parku Boguckiego dobiega końca, a finałem prac chwaliły się niedawno władze Katowic. Miejski radny Damian Stępień zwrócił jednak uwagę na problem psich odchodów. Park przed modernizacją borykał się z tym problemem, a istnieje zagrożenie, że sprawa powróci po oddaniu do użytku zmodernizowanego parku.

Reklama

Dobiega końca długo oczekiwana przez lokalną społeczność rewitalizacja Parku Boguckiego. Mieszkańcy wskazują na fakt znacznego zanieczyszczenia terenu „starego” parku przez psie odchody. Problem zauważono również obecnie, mimo, że teren parku nie został jeszcze przekazany do użytku przez Mieszkańców. Sprawa jest poważna, ponieważ znaczna część zrewitalizowanego terenu ma służyć najmłodszym Mieszkańcom naszego miasta oraz sprzyjać aktywnemu spędzaniu czasu wolnego przez rodziny na łonie natury. Sytuacja może nie ulec poprawie mimo utworzenia w tym miejscu specjalnego wybiegu dla psów – napisał w swojej interpelacji radny Damian Stępień.

Radny zaznaczył też, że aby ta przestrzeń była przyjazna dla wszystkich mieszkańców, konieczne byłoby wzmożenie patroli Straży Miejskiej w Parku Boguckim, ustawienie w Parku Boguckim dodatkowych koszy na psie odchody, ustawienie tabliczek z hasłami namawiającymi do sprzątania po czworonogach, ustawienie tablic informacyjnych o obowiązkach opiekunów w zakresie sprzątania odchodów swoich czworonożnych przyjaciół oraz o adresie emaliowym i numerze telefonu, gdzie można zgłaszać przypadki łamania przepisów w tym zakresie oraz kolportaż na terenie dzielnicy Bogucice odpowiednich ulotek i plakatów informacyjnych.

Władze Katowic nie odniosły się jeszcze do sprawy.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Gdy dzień chyli się ku końcowi wystarczy na moment przysiąść na jednej z ławek w okazje do zaobserwowania właścicieli psów nie sprzątających same się pchają. Proponuję przy okazji sprawdzić czy ów piesek jest rejestrowany i posiada zapłacony podatek od czworonoga. Mandat + zaległości w opłatach skutecznie mogą brudasa nauczyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.