Dawid Górak / fot. GKS Katowice

Radny pyta czy GKS zapłacił 1,5 mln zł za przejście trenera z Torunia do Katowic. Takie pytanie padło na sesji Rady Miasta Katowice. O przejście trenera Rafała Góraka z Elany Toruń do GieKSy dopytywał radny Dawid Durał.

Radny w czerwcu pytał pisemnie, o przejście trenera do Katowic, który w tym samym miesiącu objął stanowisko szkoleniowca piłkarskiej GieKSy.

– Proszę o informację czy miasto Katowice poniosło (podległa spółka GKS) poniosła koszta związane z przejściem Pana Rafała Górak do GKS Katowice (klauzula odstępnego), a jeśli tak to jaka to była kwota – wystąpił radny do prezydenta Katowic. Miasto jednak informację utajniło.

Reklama

– Spółka GKS GieKSa Katowice S.A. poniosła koszty związane z przejściem trenera Pana Rafała Góraka do naszego Klubu, jednakże konkretna kwota, a także indywidualne warunki kontraktów i umów zawieranych przez Spółkę z osobami fizycznymi lub podmiotami gospodarczymi nie są informacją publiczną i podlegają ochronie, i nie są podawane do wiadomości publicznej osobom trzecim – odpowiedział wtedy Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Katowice, Durał zapytał o sprawę na forum rady.

– Ponoć chodzi o  kwotę 1,5 mln, którą GKS wydał na przejęcie trenera. Nie wiem dlaczego w pismach kierowanych do mnie piszecie państwo, że to nie jest informacja publiczna, skoro większość udziałów ma miasto. Bardzo bym prosił żeby mi to ktoś merytorycznie, pisemnie wyjaśnił – mówił Dawid Durał, niezrzeszony radny.

Odpowiedź nie padła, przewodniczący rady Maciej Biskupski poinformował Durała, aby swoje pytanie skierował na piśmie.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.