FOTO: Infokatowice.pl

Na początku sierpnia w Spodku odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie, w których udział wezmą przedstawiciele 56 krajów. Międzynarodowy turniej poprzedzi rozgrzewka na placu przed Galerią Katowicką. Już dzisiaj po południu ten teren zamieni się w boisko do badmintona, na którym umiejętności zaprezentują profesjonalni gracze. Na uczestników będą także czekać: strefa wypoczynkowa oraz konkursy z nagrodami.

Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintona odbyły po raz pierwszy w Vancouver w 2011 roku. Od tego czasu zawody odbywają się regularnie co dwa lata, a gospodarzem tegorocznej – piątej edycji wydarzenia – będą Katowice. W Spodku powstanie 29 kortów, na których turnieje rozegrają zawodnicy z kilkudziesięciu krajów. Jednak, zanim poznamy nowych mistrzów świata, warto poznać dyscyplinę nieco bliżej.

Dzisiaj po południu na placu przed Galerią Katowicką powstanie wielka strefa badmintonowa. Na miejscu pojawi się w pełni wyposażone boisko do gry, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rozgrywce, również ze znanymi zawodnikami. Rywalizować będzie można także w wielu różnych konkursach. Dodatkowo przestrzeń wypełnią: stoiska informacyjne, pneumatyczny balon w kształcie lotki oraz leżaki, które zagwarantują chwilę wytchnienia po stoczonych pojedynkach.

Reklama

– Cieszymy się, że na terenie naszego obiektu odbędzie się „rozgrzewka”, zapowiadająca Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintona. Na placu przed galerią powstanie atrakcyjna przestrzeń badmintonowa, do której serdecznie zapraszamy mieszkańców Aglomeracji, fanów aktywnego trybu życia oraz tych wszystkich, którzy z niecierpliwością oczekują na zbliżające się zawody. Zachęcamy do wspólnej zabawy w sercu miasta – mówi Aleksander Poltier z Galerii Katowickiej.

W trakcie wydarzenia będzie można spotkać wielu znanych zawodników, podpytać ich o technikę gry czy poobserwować, jak wyglądają rozgrywki na najwyższym poziomie. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: Wiktor Trecki i Szymon Stokfisz – Mistrzowie Polski w Badmintonie do lat 19, którzy zaprezentują poprawną technicznie grę oraz udzielą wielu cennych wskazówek.

– Badminton to dziedzina nie tylko dla profesjonalistów. Grać może każdy i do tego będziemy Państwa zachęcać 26 lipca przed Galerią Katowicką. Chcemy, aby zbliżające się Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintona – i rozgrzewka przed nimi – były okazją dla katowiczan do zapoznania się z tą dyscypliną sportową oraz aktywnego wypoczynku z rakietką w dłoni – informuje Wojciech Palikij, Dyrektor YONEX BWF WORLD SENIOR BADMINTON CHAMPIONSHIPS KATOWICE 2019.

Strefa badmintonowa będzie czynna na placu przed Galerią Katowicką dzisiaj w godz. 14:00-17:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.