Reklama<">

W Katowicach powstało specjalne miejsce, do którego można przynieść rzeczy i zabrać te, których potrzebujemy

D. Frost

Ulica 3 Maja w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W Katowicach powstało specjalne miejsce, do którego można przynieść rzeczy i zabrać te, których potrzebujemy. To Charytatywny Punkt Pomocy Rzeczowej Otwarta Szafa, który przy ulicy Gliwickiej 81 uruchomiła Ekumeniczna Fundacja Bethlehem. To miejsce, w którym rzeczy się nie kupuje, ale można je sobie po prostu zabrać.

Punkt ten jest miejscem przyjmowania różnych rzeczy, np. ubrań, i przekazywania ich tym, którzy takich rzeczy potrzebują.

Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00. Działalności Punktu koordynuje wolontariuszka i koordynator projektu Ewa Wiktorowicz przy współpracy wolontariuszek i wolontariuszy oraz Zarządem Fundacji.

Reklama

– Fundacja otrzymała już masę bardzo dobrej jakości ubrań, firan, zasłon, obrusów, pościeli i wielu innych potrzebnych rzeczy, a dla najmłodszych zabawki, gry planszowe, puzzle, książki – informuje katowicki magistrat.

Można też przynosić rzeczy, których nie potrzebujemy i zabrać ze sobą to co nam się przyda. Rzeczy, które trafiają do „Otwartej Szafy” powinny być czyste i zadbane, by mogły trafić w kolejne ręce.

– Dużo słyszymy o hejtowaniu, mowie nienawiści, prześladowaniu czy wykluczeniu, a tak mało się słyszy o szacunku do drugiego człowieka, tak mało o miłości i życzliwości, dlatego uczynię wszystko, by stworzyć miejsce otwarte dla każdego […] – dla każdego bez jakichkolwiek podziałów i wykluczeń i bez mowy nienawiści, bo tylko wtedy ta inicjatywa będzie służyła dobru wszystkich… – powiedział Prezes Fundacji ks. Krzysztof Nieciąg.

Otwarta Szafa jest również punktem informacyjnym dla wszystkich potrzebujących pomocy z zakresu: porad prawnych, punktów noclegowych, doraźnych punktów pomocy medycznej, wsparcia psychologicznego, czy wskazania punktu wydawania bezpłatnych posiłków oraz miejsc aktywizacji dla seniorów oraz dzieci i młodzieży, a to wszystko przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Katowicach.

W Charytatywnym Punkcie Pomocy Rzeczowej znajduje się również tablica informacyjna dotycząca większych przedmiotów do wydania, np. mebli, wózków dziecięcych czy inwalidzkich, sprzętu AGD, RTV i innych, które można bezpłatnie nabyć.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Zacny pomysł i żal mi, że nie mam jak z niego skorzystać. Punkt jest otwarty w godzinach, które uniemożliwiają dotarcie do niego darczyńcom na etatach… .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie