Reklama

Po raz jedenasty w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec zaplanowano Odpust u Babci Anny. Odpust organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z Miastem Katowice i Mieszkańcami Nikiszowca i Janowa w ramach inicjatywy lokalnej. Odpust zaplanowano na 28 lipca.

Impreza jest letnią edycją zimowego Jarmarku Na Nikiszu. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców i gości. Choć nawiązuje do święta patronki Kościoła w Nikiszowcu, jest wydarzeniem kulturalnym i integracyjnym, promującym to niezwykłe osiedle w Katowicach.

Reklama

W tym roku spodziewamy się 170 wystawców z całej Polski, oferujących wyroby rękodzielnicze, sztukę, lokalne pamiątki i regionalne smakołyki. Wiele tygodni pracy nad starannym wyborem wystawców i ich asortymentu sprawia, że na Odpustowych straganach znaleźć można wyroby wysokiej jakości m.in. różnorodną biżuterię, wyroby tekstylne, ceramikę, witraże, lampy (nawet takie ze strusiego jaja), wyroby z filcu, drewna i wiele innych. Smakosze znajdą m.in. miody, konfitury, nalewki, piwa, wędliny i typowe odpustowe „maszkety” – pierniki, makrony. Na Odpuście będzie kilka punktów gastronomicznych, a lokalne restauracje zapraszają do swoich lokali i ogródków na dobry śląski obiad i nie tylko…

Ciekawie zapowiadają się wydarzenia towarzyszące. Na Skwerze Zillmannów pojawią się korty badmintonowe, gdzie promować będą się Mistrzostwa Świata Seniorów w Badmintonie, organizowane od 04 sierpnia w Katowicach. Na Skwer zapraszamy też najmłodszych na tzw. dmuchańce oraz tradycyjną karuzelę łańcuszkową czyli popularny „keciok”.

Na ul. Krawczyka od 12:00 do 16:00 stanie „krwiobus” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, gdzie prowadzona będzie zbiórka krwi. Na rynku pojawi się również punkt informacyjny tegorocznego Tour de Pologne. Ważną częścią programu imprezy jest scena artystyczna, na której w tym roku wystąpią:

14.00 Górnicza Orkiestra Dęta Wieczorek

15.45 Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie”

17:00 proWOKALni

19:30 koncert zespołu No Staff

O godzinie 18:00 organizatorzy zapraszają na plac obok rynku na „Wesele na Nikiszu”. Spektakl przygotowany został przez Teatr Gry i Ludzie specjalnie na tegoroczną Industriadę w Nikiszowcu i cieszył się olbrzymią popularnością. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć go ponownie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.