Osiedle Tysiąclecia / Vardges Muradyan

Zmiany w rejonie osiedla Tysiąclecia. Przez koncert na Stadionie Śląskim. W środę wystąpi niemiecka grupa Rammstein, miasto 24 lipca wprowadza zakaz wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej.

Na os. Tysiąclecia już imprezy od samego rana zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku  pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

Reklama

W dniu 24 lipca 2019 roku wprowadzone zostaje rozwiązanie testowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie w ubiegłym roku. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecie. Dlatego ponownie – 24 lipca od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 15.00 – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto w dniu 24 lipca 2019 roku, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 24.07.2019 r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

miasto Chorzów:

  • ulica Parkowa – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki ( od godz. 07.00)Po lewej stronie ul. Parkowej, jadąc od ul. Katowickiej, na odcinku od ronda do ul. Kościuszki, do godz. 02.00 będzie można parkować pojazdy na tzw. “jodełkę”

od godziny 16.30

  • wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową;

Przywrócenie docelowej organizacji ruchu planowane jest w dniu 25.07.2019 r. ok godz. 2.00.

1 Komentarz

  1. jestem mieszkanką tauzena, i chcę zwrócić uwagę, że skoro tworzy się imprezę dla ograniczonego grona osób to wokoło stadionu przydały by się ekrany akustyczne, na 8 piętrze jest straszny hałas, a przecież ludzie mają małe dzieci, mieszkania bez klimatyzatorów a dziecko w pewnym wieku musi spać, przy otwartym oknie się nie da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.