Reklama

24 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się koncert grupy Rammstein. Dojazd na to wydarzenie i powrót z niego ułatwi Zarząd Transportu Metropolitalnego. Komunikacja miejska może okazać się nie tylko szybszą i bezpieczniejszą, ale również tańszą alternatywą dla samochodu.

Biletów na koncert grupy Rammstein już nie ma. Na stadionie będzie można zatem spodziewać się tłumów, a na pobliskich parkingach braku miejsc. Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca do tego, aby na imprezę dojechać i z niej wrócić komunikacją miejską.

Reklama

– Szczęśliwców, którzy zdołali nabyć bilety, namawiamy do tego, aby skorzystali z naszej oferty. Mając na uwadze to wydarzenie i to, jak dużym zainteresowaniem się cieszy, wprowadzimy szereg zmian. Dotyczy to zarówno połączeń autobusowych, jak i tramwajowych – zapowiada rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek.

Organizator przewozów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii uruchomi dodatkowe kursy. Część z nich będzie realizowana większymi pojazdami. Są to m.in. linie tramwajowe nr 0, 6, 11, 19 oraz linie autobusowe nr 820, 830 i 840. Ponadto ZTM wydłuży obługiwaną przez linię tramwajową nr 9 trasę oraz skieruje niektóre linie do obsługi przystanku Chorzów AKS. Szczegółowe informacje o zaplanowanych zmianach w organizacji komunikacji miejskiej w związku z koncertem grupy Rammstein dostępne są na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Przejazd tramwajem lub autobusem, w porównaniu do podróży samochodem, może okazać się nie tylko szybszą i bezpieczniejszą formą dojazdu i powrotu z koncertu. Przedstawiciele ZTM zwracają także uwagę na inny aspekt. – Bezpieczeństwo to priorytet, ale wiele osób zwraca uwagę także na koszty. Ceny za miejsce w strefie parkingowej zaczynają się od ok. 70 zł, a bilet na tam i powrót autobusem lub tramwajem to koszt rzędu kilku złotych – porównuje Wawrzaszek.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.