Silesia Star / fot. mat. pras.

Globalworth finalizuje zakup dwóch budynków biurowych we Wrocławiu i Katowicach za ponad 113 mln euro. Za same obiekty w Katowicach, które sąsiadują z Uniwersytetem Śląskim, firma zapłaciła około 54 mln euro.

Retro Office House i Silesia Star oferują łącznie ponad 50 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Po przejęciu biurowców społeczność użytkowników budynków Globalworth w Polsce powiększa się o około 10 000 pracowników oraz odwiedzających i liczy już w sumie ponad 110 000 osób przebywających w nieruchomościach spółki każdego dnia.

Silesia Star to kompleks dwóch biurowców wybudowanych w 2014 i 2016 roku w Katowicach. Znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta, blisko dwóch uniwersytetów i sieci transportu publicznego. Oferuje 29 200 mkw. powierzchni najmu, z czego 95% jest wynajęta firmom z sektora finansowego, technologicznego i usług. Budynki Silesia Star zostały przejęte za około 54 mln euro.

Reklama

Po finalizacji zakupu Retro Office House i Silesia Star portfel Globalworth w Polsce to już 21 nieruchomości biurowych i wielofunkcyjnych o łącznej powierzchni najmu ponad 560 000 mkw. Niniejsze przejęcie jest następstwem podwyższenia kapitału spółki w kwietniu tego roku o 500 milionów euro.

– Retro Office House i Silesia Star to bardzo atrakcyjne, dobrze zlokalizowane nieruchomości w dwóch ważnych miastach regionalnych. Koncentrujemy się obecnie na tworzeniu jak najlepszej oferty dla rosnącej społeczności Globalworth w Polsce, która liczy ponad 110 000 pracowników i gości obecnych codziennie w należących do nas budynkach. Naszym celem jest zaprojektowanie i zarządzanie całym doświadczeniem użytkowników tych nieruchomości. Dlatego kupujemy budynki w najlepszych lokalizacjach, przejmujemy je w zarządzanie właścicielskie, a wszystko po to, aby ściśle współpracować z najemcami i móc reagować na potrzeby naszej rosnącej społeczności – mówi Dimitris Raptis dyrektor generalny Globalworth Poland.

1 Komentarz

  1. Kolejne biurowce i więcej samochodów, do pracy autobusem już się dojeżdża o 15 minut dłużej, podczas wydawania zgód na budową może ktoś w kato pomyśli, że każdy budynek to kolejne miejsca pracy i kolejne samochody. Przykładowo w takim Wiedniu czy Berlinie bada się wpływ inwestycji na wzrost ruchu pojazdów w mieście ii podejmuje się decyzje, a u nas w Kato… wydaje się zgody jak leci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 28 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.