foto: GKS Katowice

Ile zarabiają piłkarze GieKSy? Całkiem zacnie. Dowiedzieliśmy się tego dzięki interpelacji złożonej przez radnego Dawida Durała, który chciał wiedzieć jak kształtuje się wynagrodzenie katowickich futbolistów.

Z odpowiedzi udzielonej radnemu wynika, że średnio piłkarze GKS-u Katowice zarabiają lepiej niż przeciętny mieszkaniec miasta.

– Wysokość średniego wynagrodzenia piłkarza w sezonie 2017/2018 kształtowała się na poziomie 9.016,67 zł, natomiast w sezonie 2018/2019 średnie wynagrodzenie wyniosło 8.351,73 zł – poinformował Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Reklama

GKS Katowice przechodzi ostatnio trudny czas. Drużyna spadła do II ligi, a do dymisji podał się Marcin Janicki, prezes spółki.

Obecnie miasto szuka nowego prezesa, który zajmie się wdrażaniem nowej polityki sportowej w klubie, gdzie wynik sportowy będzie brany pod uwagę tylko w 40 procentach. Również w 40 procentach działacze będą rozliczani ze szkolenia dzieci i młodzieży, a w 20 procentach z wyniku finansowego.

Niezależnie od perturbacji drużyny piłkarskiej, nowy Stadion Miejski powstanie. Inwestycja ma kosztować w sumie ponad 213 mln zł – przynajmniej taką kwotę wpisano do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Katowice. Największe nakłady finansowe miasto chce przeznaczyć w latach 2021 i 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.