Skwer Fojkisa / fot. UM Katowice

Dzisiaj w Katowicach odbędzie się konferencja „Borelioza – epidemia XXI wieku”. Wydarzenie to kierowane jest zarówno do pacjentów chorych na boreliozę, jak i osób, które chcą zwiększyć swoją świadomość na temat tej trudnej i podstępnej choroby.

Przypomnijmy, miasto Katowice w tym roku zrezygnowało z oprysków na rzecz druku ulotek informacyjnych na temat boreliozy.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, przy ulicy Leopolda 31.

Reklama

Głównym prowadzącym wykłady będzie lekarz Radosław Bałaj, który sam chorował na boreliozę, współzałożyciel sieci placówek BioRife, obecnie największej instytucji w Polsce (po publicznej służbie zdrowia) pod względem ilości osób przechodzących terapię boreliozy.

Gościem specjalnym będzie reżyserka Magdalena Piekorz, autorka książki „Nieobecność” inspirowanej jej przeżyciami podczas choroby. Udział wezmą też chorujący na boreliozę katowiczanie.

Program i tematyka konferencji:
• Jakie zagrożenia niesie za sobą ukąszenie kleszcza i jak postępować jeśli do tego dojdzie? • Diagnostyka laboratoryjna chorób odkleszczowych.
• Objawy boreliozy oraz metody jej terapii.
• Wykład „Biologia bakterii boreliozy wg najnowszych doniesień naukowych”
• Pytania i odpowiedzi publiczności oraz możliwość indywidualnej konsultacji swojego przypadku

– Wstęp oraz uczestnictwo są całkowicie bezpłatne, prosimy tylko uczestników o telefoniczną rejestrację pod numerem telefonu: 797 162 102 – informują organizatorzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 27 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.