Dzisiaj będą polować na trujące samochody. Trwa ogólnopolska akcja „Smog”, w trakcie której policjanci drogówki będą sprawdzali stan techniczny naszych pojazdów. Niesprawne samochody, które w dodatku zatruwają nasze powietrze dalej nie pojadą.

Samochody są odpowiedzialne za tzw. wtórne pylenie – czyli wzbijanie w powietrze osadzonego na drogach pyłu. Jednak te niesprawne mogą dodatkowo szkodliwie wpływać na środowisko.

– Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Ze względu na wciąż rosnące zanieczyszczenie powietrza oraz negatywny wpływ wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji – informuje policja.

Reklama

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że naruszono wymagania ochrony środowiska, będą zatrzymywane dowody rejestracyjne (pozwolenie czasowe), a pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 6 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.