Reklama

Rozbiórka nieczynnych schodów na dworcu dopiero za kilka dni, poinformowało InfoKatowice.pl PKP. Dzisiaj oficjalnie nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy wymiany schodów.

Niedawno nieczynne schody prowadzące z dworca PKP na dworzec autobusowy obchodziły drugą rocznicę usterki. PKP ostatecznie po kilku próbach udało się wyłonić wykonawcę przebudowy Schindler Polska Sp. z o.o, który z 2,3 mln zł zdemontuje stare i zainstaluje nowe schody. Pomogło miasto Katowice, na którym część mieszkańców wieszała psy z powodu nieczynnych schodów, pomimo tego, że formalnie magistrat na działania PKP nie ma przełożenia. Ostatecznie miasto dołożyło się do wymiany kwotą niespełna 500 tys. zł.

Kilka miesięcy temu PKP zapowiadało, że prace na dworcu w Katowicach ruszą jeszcze w lipcu. Terminu dotrzymano. Dzisiaj przekazano wykonawcy plac budowy, ale na rozbiórkę trzeba będzie jeszcze poczekać.

– Wykonawca przez kilka najbliższych dni będzie zabezpieczał i oznakowywał teren wokół schodów, potem rozpocznie ich demontaż – wyjaśnia Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z biura prasowego PKP.

Reklama

Planowane zakończenie prac to połowa września 2019 r.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 27 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.