Reklama

Patrząc na policyjne statystyki, Katowice słyną z kradzieży i narkotyków, bo tego rodzaju przestępstw jest najwięcej. Tylko w tym roku na terenie miasta odnotowano już ponad 6 tys. przestępstw. Prym wiodą właśnie wyżej wymienione.

Kreatywne Miasto Muzyki UNESCO w okresie od stycznia do końca czerwca 2019 roku odnotowało 6030 przestępstw, których dopuściło się 1819 sprawców. W porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku ilość czynów wzrosła o 10 % tj. o 568 czynów (z 5462 do 6030).

W repertuarze czynów, które najczęściej były popełniane w pierwszym półroczu 2019 roku są: kradzieże mienia – 780 przypadków, kradzieże z włamaniem – 568, przestępstwa narkotykowe 385, zniszczenia mienia 229, niealimentacja – 169 oraz kradzieże samochodów – 85.

– Jeśli chodzi o czyny zabronione związane z kradzieżami to mają one miejsce najczęściej w obiektach handlowych jakie mieszczą się na terenie Katowic oraz związane są z kradzieżami mienia osób przyjezdnych korzystających z infrastruktury transportowej oraz spędzających czas wolny w Katowicach – czytamy w raporcie przedstawionym katowickim radnym.

Reklama

Do drugiej grupy najczęściej występujących przestępstw na terenie Katowic zaliczyć należy przestępstwa narkotykowe. Te związane są z napływem osób korzystających z infrastruktury miasta oraz uczestniczących w imprezach rozrywkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.