Jak dać niepełnosprawnemu w Katowicach samodzielność?

Krzysztof Wostal

Jak dać niepełnosprawnemu w Katowicach samodzielność? Opowiedziała nam o tym Joanna Zarzycka – asystentka osób z niepełnosprawnością. Na co dzień pomaga uzyskać niepełnosprawnym coś, co dla nich zazwyczaj jest poza zasięgiem. 

– Asystent daje samodzielność osobie niepełnosprawnej – mówi Joanna Zarzycka, asystentka osób z niepełnosprawnością ze Stowarzyszenia FAON z Katowic, która jest gościem Krzysztofa Wostala w kolejnej audycji z cyklu “Czas na Społeczeństwo”.

Reklama

– Kiedyś byliśmy w sklepie z Panem, który był w związku małżeńskim od dziesięciu lat i dzięki wsparciu asystenta on po raz pierwszy swojej żonie kupił prezent niespodziankę – opowiada Zarzycka w trakcie rozmowy. Mówi o tym kim są asystenci osób z niepełno sprawnościami, czym jest usługa asystencka i jak wygląda jej świadczenie w Katowicach przez stowarzyszenie, którego jest pracownikiem.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Finansowane ze środków PROO w ramach projektu „Województwo śląskie przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi” oraz ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.