O bezpartyjności prezydenta Katowic, „Hipsterskiej stodole” i instytucji kultury na osiedlu Witosa rozmawiamy z Krzysztofem Krausem

Artur Maciaszczyk

Dzisiaj gościem Studia InfoKatowice.pl jest Krzysztof Kraus, katowicki radny z Forum Samorządowego i Marcin Krupa. Z naszym gościem rozmawiamy o bezpartyjności prezydenta Katowic, potrzebie stworzenia instytucji kultury na osiedlu Witosa, wchłonięciu przez Katowice Miasto Ogrodów innej instytucji kultury oraz pawilonie „Dobry Klimat” znanym także jako „Hipsterska stodoła”.

– Klucz leży w tym jak pojmujemy bezpartyjność. Czy bezpartyjność ma być antypartyjnością, czy bezpartyjność ma być umiejętnością współpracy tak naprawdę z każdym, kto chce zrobić coś dobrego, a także z tym z kim jest teraz po drodze. Myślę, że to jest siłą Katowic od ponad 20 lat i nie wymyślił tego prezydent Marcin Krupa, tylko jest to tradycja już wcześniejszych lat – mówił Krzysztof Kraus.

– Ja myślę, że w pewnym momencie dbania o miasto, czy troski o miasto szyldy partyjne przestały mieć takie pierwszorzędne znaczenie – podkreślał nasz gość.

Rozmawialiśmy też o potrzebie stworzenia instytucji kultury na osiedlu Witosa, która zdaniem Krausa ma aktywizować lokalną społeczność. – Jest jednym z elementów integrujących dzielnice – tłumaczył potrzebę powstania takiej instytucji Krzysztof Kraus.

Pytaliśmy też o pawilon „Dobry Klimat” czyli „Hipsterską stodołę” oraz racjonalność wydawania miejskich pieniędzy na kulturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.