Szpital Murcki / fot. InfoKatowice.pl

Jest problem z wodą na terenie Szpitala Murcki. Wykryto bakterie z grupy coli i enterokoki. Dyrekcja szpitala wydała zarządzenie o zaprzestaniu używania wody do celów spożywczych. Katowickie Wodociągi podstawiły przed szpitalem beczkowóz, dostarczana jest też woda w butelkach.

W środę wykryto w badanej wodzie jednego z budynków Szpitala Murcki bakterie. Na podstawie badań z sanepidu wysłano informację do dyrekcji szpitala, a ta wydała zarządzenie o zaprzestaniu użytkowania wody do celów spożywczych na terenie całej lecznicy.

– Zostały pobrane również próbki na sieci wodociągowej zasilającej szpital i rejon szpitala. Nie ma przesłanek, że woda jest w jakimkolwiek stopniu niezdatna do użycia – tłumaczy nam Agnieszka Jaszkaniec z Katowickich Wodociągów.  Wszystko wskazuje na to, że bakterie pojawiły się w wewnętrznej sieci szpitala – dokładnie w jednym z budynków.

– Pierwsze wstępne wyniki są dobre i woda dostarczana do mieszkańców Murcek oraz na teren Szpitala Murcki jest zdatna do spożycia – usłyszeliśmy w Katowickich Wodociągach.

Obecnie woda na terenie szpitala jest dochlorowywana, sieć będzie płukana i kolejne próbki zostaną pobrane do badań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.