Od lewej Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca oraz Marcin Krupa, prezydent Katowic w CIT-cie / fot. UM Katowice

W Centrum Informacji Turystycznej na Rynku w Katowicach można teraz otrzymać paszporty do Sosnowca. Te zostały dostarczone do Katowic w ramach akcji „Sosnowiec – All Inclusive” – akcji promocyjnej miasta skierowanej zarówno do mieszkańców Sosnowca jak i okolicznych miejscowości.

– Dzisiaj otwieramy placówkę dyplomatyczną Sosnowca, tutaj w CIT-cie, ale to pół żartem, pół serio, bo prawda jest taka, że staramy się współpracować  – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic, któremu najwyraźniej akcja przypadła do gustu.

– Bardzo dobry pomysł, jeżeli chodzi o paszport do Sosnowca, rzeczywiście, trzeba łamać te wszystkie stereotypy, które funkcjonują cały czas i żartować sobie z nich. A najlepiej się promuje z taką odrobiną żartu – dodał prezydent Katowic.

Reklama

Marcin Krupa wręczył prezydentowi Sosnowca, Arkadiuszowi Chęcińskiemu słownik Ślonskiej Godki. Chęciński podziękował za zaproszenie i otworzenie tego „konsulatu” na terenie Katowic.

– To na pewno fajny, taki początek współpracy i wymiany turystycznej między Sosnowcem i Katowicami, Zagłębiem i Śląskiem – mówił Arkadiusz Chęciński. – Te konflikty między regionami są tylko w dowcipach i z tego powodu bardzo się cieszę – podkreślił prezydent Sosnowca.

10 edycji paszportów przedstawia najciekawsze miejsca w Sosnowcu – m.in.: ogrody jordanowskie, zabytki, największy w Polsce wodny tor przeszkód Aquator, kompleks wyciągów do wakeboardu i nart wodnych Wake Zone, ścianka wspinaczkowa Poziom 450 i wiele innych.

Kampania promocyjna będzie trwała przez całe wakacje.

Ulotka / fot. UM Sosnowiec

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 26 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.